Giant

Instytucja państwowa zasiedli Ochota Office Park

Ochota Office Park w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich
Ochota Office Park w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich
Warszawski kompleks, niedawno zakupiony przez Grupę Adgar, zyskał pierwszego najemcę po zmianie właściciela.

Do kompleksu biurowego Ochota Office Park, zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, wprowadzi się duża instytucja finansowa. Jest to pierwsza transakcja najmu w obiekcie po zmianie właściciela, którym w czerwcu 2013 roku stała się Grupa Adgar. Nowy najemca zajmie w biurowcu A 3 640 mkw.

Grupa Adgar oraz zarządca kompleksu planują obecnie modernizację i unowocześnienie istniejących w obiekcie systemów, co ma zwiększyć atrakcyjność miejsca. W momencie zakupu nieruchomości, była ona skomercjalizowana w niecałych 20 proc., co spowodowane było niedawną wyprowadzką wieloletniego największego najemcy – T-Mobile. Obecnie, po podpisaniu umowy z instytucją państwową, w Ochota Office Park nadal pozostaje 75 proc. wolnej powierzchni.

Biura nowego najemcy znajdować się będą na całości 4 i 5 piętra, a także w części parteru i pietra 2. Archiwa urzędu zostaną ulokowane na poziomie -1. Instytucja ma wprowadzić się na nowe powierzchnie na początku września 2013 roku, a umowa podpisana została na 10 lat. Aranżacją wnętrz zajmuje się Grupa Adgar.

Bardzo się cieszę, że instytucja państwowa wybrała Ochota Office Park na swoją nową siedzibę. Jako właściciel i zarządca obiektu dołożymy wszelkich starań, by budynek w 100% spełnił oczekiwania tego najemcy. Pracujemy obecnie nad planami zmian w kompleksie. Podjęliśmy współpracę ze znanym biurem projektowym Hermanowicz Rewski Architekci.  W wyniku modernizacji rozwiązania informatyczne, które już teraz mają wysoki standard, osiągną najwyższy poziom zaawansowania. A sam kompleks będzie zapewniał jeszcze bardziej komfortowe warunki pracy – skomentował Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce.

Kompleks składa się z trzech połączonych ze sobą budynków, które łącznie oferują ponad 43 000 mkw. W ramach Ochota Office Park znajduje się ponad 1100 miejsc postojowych w trzech podziemnych garażach oraz na parkingu przyległym do budynków.

Najemcami obiektu są takie firmy jak Anwim, Covidien Polska, Garmin Polska, Geodis Logistics Polska, Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, bank Pekao S.A. oraz UPS.


0.0
Napisz pierwszy komentarz