Aquarius sprzedany za 41,9 mln euro

Wrocławski biurowiec Aquarius Business House został ostatecznie sprzedany hiszpańskiemu inwestorowi
Wrocławski biurowiec Aquarius Business House został ostatecznie sprzedany hiszpańskiemu inwestorowi
Echo Investment podpisało umowę sprzedaży wrocławskiego biurowca. Kupcem jest hiszpański inwestor Azora Europe.

Pierwszy etap Aquarius Business House, zlokalizowany w centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Swobodnej i Borowskiej, został sprzedany przez firmę Echo Investment. Cena transakcyjna opiewa na 41,9 mln euro. Nowym właścicielem został hiszpański inwestor Azora Europe. Przez kolejne 5 lat zarządcą budynku będzie Echo Investment Property Management. Obecnie biurowiec wynajęty jest w 98 proc.

Kompleks składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków. Całkowita powierzchnia najmu Aquarius Business House wynosi 25 000 mkw. Pierwszy etap został zakończony w listopadzie 2012 roku, natomiast ukończenie drugiego planowane jest na październik 2013 roku. Projekt obiektu powstał w pracowni Arcad z Kielc. Użytkownicy mają do dyspozycji 410 miejsc parkingowych, z czego 323 znajduje się w parkingu kubaturowym, 37 w podziemnym a 50 na parkingu zewnętrznym. W obiekcie znajduje się szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Aquarius Business House oferuje wysokiej klasy złącza teleinformatyczne oraz systemy bezpieczeństwa i kontroli dostępu. W obiekcie zastosowano systemy pozwalające w przyjazny środowisku, efektywny i energooszczędny sposób zarządzać mediami i energią. Wykonawcą stanu surowego obiektu jest Eiffage Budownictwo Mitex S.A.

W ramach zespołu biurowego zaplanowano również funkcje dodatkowe, takie jak przychodnia medyczna, lunch bar, restauracja, kawiarnia, salonik prasowy i fitness club. Przygotowano także specjalne stacje dla rowerów oraz szatnie i prysznice.

Najemcami w obiekcie są takie firmy jak Tieto Poland, PwC, BNY Mellon, AXIT, Randstad, Lux Med, BOŚ Bank, Expander Advisors, Credit Agricole oraz Farmacja Plus.


0.0
Napisz pierwszy komentarz