Giant

Cztery nowe umowy najmu w Malta House

Biurowiec Malta House w Poznaniu
Biurowiec Malta House w Poznaniu
Skanska Property Poland podpisała nowe umowy najmu w poznańskim biurowcu, przez co wynajęty jest on już w połowie.

Budowa Malta House zmierza ku końcowi, a najemcy wykazują coraz większe zainteresowanie. Inwestor, firma Skanska Property Poland, podpisała cztery umowy najmu na powierzchnie w poznańskim biurowcu. Po wakacjach do obiektu wprowadzi się spółka inwestycyjna  Franklin Templeton Investments, firma informatyczna Ciber oraz Skanska S.A., natomiast na parterze zostanie uruchomiona kantyna.

Ciber jest globalną firmą informatyczną, która w Poznaniu zajmie 1000 mkw. Przeprowadzka zaplanowana jest na wrzesień, czyli dwa miesiące po oddaniu biurowca do użytku.

Więcej powierzchni, bo 3200 mkw., wynajęła specjalizująca się w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi firma Franklin Templeton Poland. Do nowej siedziby wprowadzi się w listopadzie 2013 roku.

Otworzyliśmy nasze pierwsze biuro w Poznaniu w 2007 roku i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego rozwoju. Choć biuro było duże, rosnąca skala jego działalności spowodowała potrzebę poszukania dodatkowej powierzchni. Cieszymy się, że podpisaliśmy umowę najmu nowego biura w Malta House, nowoczesnym budynku zaprojektowanym w wysokim standardzie i w bardzo dobrej lokalizacji - mówi Alok Sethi, członek zarządu Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o.

Dodatkowo 2500 mkw. powierzchnie zajmą biura poznańskich oddziałów Skanska S.A. Obecnie trwają negocjacje w kwestii pozostałych powierzchni Malta House, oferującego łącznie 14 700 mkw.

Jestem bardzo zadowolony, że tak wymagający najemcy jak Franklin Templeton Investments i Ciber wybrali Malta House. Biurami w tej lokalizacji interesuje się wiele firm – prowadzimy kolejne negocjacje i wkrótce podpiszemy nowe umowy. Teraz, kiedy budynek jest niemal ukończony, można w pełni docenić jego atuty i fantastyczną lokalizację nad samym jeziorem Malta. Widok z tarasu na dachu jest naprawdę niesamowity. Jeśli do tego dodamy znakomitą specyfikację techniczną i największą w Poznaniu powierzchnię piętra, dającą ogromną elastyczność, to otrzymujemy wyjątkowy, ponadczasowy  projekt. Doceniają to wszyscy najemcy, z którymi rozmawiamy – komentuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor leasingu i asset management Skanska Property Poland.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz