Proton Office

Bank Zachodni WBK głównym najemcą Atrium 1

Wizualizacja Atrium 1 w Warszawie
Wizualizacja Atrium 1 w Warszawie
Skanska Property Poland podpisała największą w ciągu ostatnich lat umowę najmu w Centralnym Obszarze Biznesu.

Powstający w Warszawie biurowiec Atrium 1 jest już wynajęty w 80 proc. Skanska Property Poland, właściciel obiektu, podpisał umowę z Bankiem Zachodnim WBK z Grupy Santander. Będzie on głównym najemcą i zajmie ponad 12 200 mkw. Umowa podpisana została na 12 lat. Jest to największa transakcja tego typu zawarta w ciągu ostatnich kilku lat na terenie biznesowego centrum Warszawy (Centralnego Obszaru Biznesu). Oprócz zajmowanych powierzchni biurowych, na parterze zostanie otwarty oddział banku.

Dla Banku Zachodniego WBK, trzeciego banku w Polsce, wybór Atrium 1 był naturalny. W biurowcu będzie mieściła się główna siedziba Banku wraz z jego „flagowym” oddziałem. Lokalizacja w biznesowym centrum Warszawy, miejscu prestiżowym i nowoczesnym, pozwoli na silną promocję i ekspozycję marki – powiedział Paweł Dziedzina, dyrektor ds. biznesowego zarządzania nieruchomościami w Banku Zachodnim WBK.

Atrium 1 powstaje przy rondzie ONZ w Warszawie i jest sztandarowym projektem Skanska. Koncepcja obiektu powstała zgodnie z ideą „Workplace by Skanska”, co oznacza, iż duży nacisk postawiono na komfort i dobry klimat pracy. W bezpośredniej okolicy biurowca znajduje się stacja nowej linii metra, w sąsiedztwie znajdują się również liczne punkty gastronomiczne i handlowo-usługowe. Atrium 1 ma być bardzo oszczędny w eksploatacji, a jego wpływ na środowisko ma być bliski zeru, między innymi dzięki geotermalnym sondom sięgającym 200 metrów w głąb ziemi. Biurowiec łącznie dysponuje 18 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Ma zostać oddany do użytku pod koniec 2013 roku.

Wybór Atrium 1 na swoją siedzibę przez najemcę o renomie, jaką cieszy się Bank Zachodni WBK, to dla nas duże wyróżnienie, a jednocześnie kolejny sukces. Zainteresowanie, jakim cieszy się Atrium 1, wynika zarówno z wysoko zaawansowanych rozwiązań technologicznych, jak i jakości powierzchni biurowej, komfortu i doskonałej lokalizacji. Jestem przekonany, że Atrium 1, nasz flagowy projekt, dołączy do grona biurowców Skanska wynajętych w 100% i sprzedanych jeszcze przed ukończeniem budowy – powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. leasingu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Prócz głównego najemcy, siedziby w obiekcie będą mieć Skanska Property Poland oraz firma doradcza CBRE, z którą Skanska obecnie renegocjuje zawartą wcześniej umowę najmu.

Podczas umowy podpisanej z Bankiem Zachodnim WBK deweloperowi doradzała firma CBRE, najemcy zaś – Colliers International.


0.0
Napisz pierwszy komentarz