Giant

Comarch wprowadza się do BPN-T

Budynki BPN-T, fot. I. Maleszewska
Budynki BPN-T, fot. I. Maleszewska
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny może pochwalić się nowym najemcą – znaną firmą z branży IT.

26 września 2013 roku firma Comarch S.A. oficjalnie zdobyła status lokatora Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Decyzja podjęta została jednogłośnie przez członków Rady Programowej BPN-T na posiedzeniu, które odbyło się tego dnia.

Cieszę się bardzo, że nasza strategia rozwoju profilu BPN-T w kierunku specjalizacji opartej na branży IT oraz interdyscyplinarnych  połączeniach produktowych potencjału informatyki z medycyną i naukami o zdrowiu zaczyna owocować inwestycjami w Białymstoku, firmy o bardzo rozpoznawalnej marce nie tylko w kraju, ale i na świecie. Warto podkreślić, że Comarch S.A. nie miał dotąd oddziału w naszym mieście. Cieszy też fakt, że firma w swoim wniosku aplikacyjnym zadeklarowała rozwój współpracy z innymi lokatorami parku oraz lokalnymi uczelniami – skomentowała dyrektor parku, dr Jolanta Koszelew.

Firma Comarch S.A. powstała w 1993 roku i obecnie jest jedną z największych spółek informatycznych w Polsce. Jej założycielem jest Janusz Filipiak, profesor AGH, oraz jego dwunastu studentów. Siedziba spółki znajduje się w Krakowie. Comarch skupia się na działalności w sześciu sektorach, takich jak oprogramowanie dla administracji publicznej, oprogramowanie dla sektora zdrowia, systemy dedykowane dla sektora bankowego i ubezpieczeniowego, oprogramowanie klasy ERP dla firm MŚP (pod marką Comarch ERP), systemy bilingowe i obsługi sieci telekomunikacyjnych, systemy EDI i obsługi programów lojalnościowych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz