Vantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTorus logoKontor logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Comarch wprowadza się do BPN-T

Budynki BPN-T, fot. I. Maleszewska
Budynki BPN-T, fot. I. Maleszewska
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny może pochwalić się nowym najemcą – znaną firmą z branży IT.

26 września 2013 roku firma Comarch S.A. oficjalnie zdobyła status lokatora Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Decyzja podjęta została jednogłośnie przez członków Rady Programowej BPN-T na posiedzeniu, które odbyło się tego dnia.

Cieszę się bardzo, że nasza strategia rozwoju profilu BPN-T w kierunku specjalizacji opartej na branży IT oraz interdyscyplinarnych  połączeniach produktowych potencjału informatyki z medycyną i naukami o zdrowiu zaczyna owocować inwestycjami w Białymstoku, firmy o bardzo rozpoznawalnej marce nie tylko w kraju, ale i na świecie. Warto podkreślić, że Comarch S.A. nie miał dotąd oddziału w naszym mieście. Cieszy też fakt, że firma w swoim wniosku aplikacyjnym zadeklarowała rozwój współpracy z innymi lokatorami parku oraz lokalnymi uczelniami – skomentowała dyrektor parku, dr Jolanta Koszelew.

Firma Comarch S.A. powstała w 1993 roku i obecnie jest jedną z największych spółek informatycznych w Polsce. Jej założycielem jest Janusz Filipiak, profesor AGH, oraz jego dwunastu studentów. Siedziba spółki znajduje się w Krakowie. Comarch skupia się na działalności w sześciu sektorach, takich jak oprogramowanie dla administracji publicznej, oprogramowanie dla sektora zdrowia, systemy dedykowane dla sektora bankowego i ubezpieczeniowego, oprogramowanie klasy ERP dla firm MŚP (pod marką Comarch ERP), systemy bilingowe i obsługi sieci telekomunikacyjnych, systemy EDI i obsługi programów lojalnościowych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra