Giant

Nordea uruchomi kolejne centrum operacji w Łodzi

Biurowiec Łódź 1
Biurowiec Łódź 1
W biurowcu Łódź 1 powstanie drugie centrum operacyjne Nordea w mieście.

Grupa finansowa Nordea zdecydowała o uruchomieniu drugiego centrum operacji w Łodzi. Zajmie ono 1 400 mkw. powierzchni w biurowcu Łódź 1 i zostanie otwarte już pod koniec 2013 roku. Podczas transakcji właściciela obiektu reprezentowała firma doradcza Knight Frank.

Centrum Operacyjne Nordea świadczy usługi na rzecz pochodzącej ze Skandynawii Grupy Nordea. W zakresie jego obowiązków znajdować się będzie obsługa back-office, rozliczeń wewnętrznych, księgowości, zakupów i IT. Łódzkie centrum jest anglojęzyczne. Aktualnie Centrum Operacyjne Nordea zatrudnia ponad 400 osób, w Łodzi i w Gdyni. Strategia grupy zakłada wzrost zatrudnienia w 2014 roku.

Centrum Operacyjne Nordea w Polsce funkcjonuje z powodzeniem już od 2010 roku – skomentował Mikołaj Ługowski, Dyrektor Zarządzający, Nordea Operations Centre. Sukcesywnie przenosimy obsługę operacji finansowych ze Skandynawii do Polski i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiego poziomu usług dostarczanych przez naszych pracowników. Zatrudniamy już ponad 400 osób, ale ciągle się rozwijamy, stąd poszukiwania nowych lokalizacji. Lokalizacja w biurowcu Łódź 1 jest dla nas bardzo atrakcyjna, spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa i zapewnia dogodne połączenie komunikacyjne. W nowej lokalizacji zatrudnienie znajdzie 150 osób – dodał.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Nordea wybrała biurowiec Łódź 1 na centrum operacji, doceniając centralną lokalizację oraz standard budynku – powiedział Paweł Lothammer, Associate Director w Agencji Komercyjnej firmy Knight Frank.

Biurowiec Łódź 1 zlokalizowany jest w centrum miasta, przy alei Piłsudzkiego. Dysponuje około 6500 mkw. powierzchni klasy A. Zarządcą obiektu jest Knight Frank, który odpowiada również za jego komercjalizację.


0.0
Napisz pierwszy komentarz