Proton Office

EKO Ciber powiększa siedzibę w Malta House

Malta House, fot. Anna Gregorczyk
Malta House, fot. Anna Gregorczyk
Firma informatyczna Ciber zdecydowała się na najem dodatkowej powierzchni biurowej w Malta House w Poznaniu.

Początkowo Ciber wynajął 1000 mkw. w poznańskim biurowcu, lecz ze względu na dynamiczny rozwój i ambitne plany spółki powierzchnia została zwiększona o kolejne 690 mkw. Najemcę podczas transakcji reprezentowała firma doradcza Colliers International. Właścicielem obiektu jest firma Skanska.

Ciber to jedna z wiodących firm na poznańskim rynku IT, a jej dynamiczny rozwój w Poznaniu to duży sukces. Ciber jest jednym z pierwszych najemców budynku Malta House firmy Skanska, położonego naprzeciw jeziora Malta. Biurowiec charakteryzuje się świetną jakością wykonania i doskonałą funkcjonalnością  – powiedział Sebastian Bedekier, Dyrektor Regionalny Colliers International w Poznaniu.

Biurowiec Malta House został ukończony w lipcu 2013 roku i oferuje 14 700 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Budynek dysponuje siedmioma kondygnacjami, w tym dwoma podziemnymi. Wewnętrzny parking oferuje 275 miejsc postojowych. Na dachu Malta House znajdują się ogrody, dostępne dla użytkowników. Obiekt powstał zgodni z wymaganiami certyfikatu ekologicznego LEED na poziomie Platynowym. Obecnie biurowiec wynajęty jest w ponad 50 proc., przez najemców takich jak spółka inwestycyjna Franklin Templeton Investments czy też poznańskie oddziały Skanska.

Firma Ciber działa na rynku IT już prawie od 40 lat. Oferuje usługi w zakresie rozwoju i zarządzania aplikacjami, strategii IT, rozwiązań typu business intelligence, jak również zapewniania i badania jakości. Globalnie spółka zatrudnia około 7000 specjalistów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz