Proton Office

Firma z branży IT najemcą Olivia Business Centre

Olivia Four w Gdańsku
Olivia Four w Gdańsku
Firma Playsoft, dostawca aplikacji i gier mobilnych, wynajęła powierzchnie biurowe w gdańskim parku biurowym Olivia Business Centre.

Nowy najemca zajmie 800 mkw. powierzchni w Olivia Four, czwartym etapie kompleksu Olivia Business Centre.

Playsoft znany jest z wielu projektów dla międzynarodowych klientów, wśród których wspomnieć można między innymi o mobilnej wersji gier Avengers, SimCity, czy też tegorocznej grze na platformy iOS i Android – Tour de France. W Gdańsku firma zatrudnia około 80 osób, przede wszystkim programistów, testerów gier i grafików. Prowadziliśmy rozmowy z wieloma deweloperami, ale to wysoki standard Olivia Business Centre, a także dodatkowe inicjatywy, takie jak współpraca biznesu i środowiska akademickiego, wydały się nam najbardziej obiecujące - skomentował Pierre Olivier Monteil, Dyrektor Zarządzający Playsoft Polska. Firma wprowadzi się do nowego biura w maju 2014 roku.

Obecnie powstający budynek Olivia Four jest czwartym etapem kompleksu Olivia Business Centre, zlokalizowanego przy Al. Grunwaldzkiej w Gdańsku, w bliskim sąsiedztwie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Nowy biurowiec dysponować będzie 14 500 mkw. powierzchni. Wcześniej ukończone budynki – Olivia Gate, Olivia Point i Olivia Tower – oferują łącznie około 41 000 mkw. Olivia Four ma zostać ukończony w marcu 2014 roku. Docelowo kompleks składać się będzie z siedmiu budynków o łącznej powierzchni 120 000 mkw.
 
Najemcę w trakcie transakcji reprezentowała firma CBRE. To pierwsza umowa najmu w Olivia Four. Klient w wyborze sugerował się głównie przyjazną pracownikom lokalizacją oraz rachunkiem ekonomicznym. Proces wyboru  i negocjacji był bardzo długi i obejmował aż 8 alternatywnych budynków. Ostatecznie wygrała rekomendowana opcja wynajęcia budynku w budowie, która zawsze jest tańsza i najbardziej elastyczna w kontekście uzgadniania planu i kosztu aranżacji - powiedział Mariusz Wiśniewski, Szef Biura CBRE w Trójmieście.

Nasza inwestycja jest szczególnie interesującą opcją dla klientów z branży BPO – zaznaczył Maciej Kotarski  z firmy TPS, odpowiedzialnej za budowę i komercjalizacje Olivia Business Centre. Centralna lokalizacja w Trójmieście zlokalizowana tuż przy głównym ciągu komunikacyjnym, bliskość przystanków Szybkiej Kolei Miejskiej, kampusu uniwersyteckiego oraz innych parków biurowych pozwala tym podmiotom na długoletni i stabilny rozwój. To kolejna francuska inwestycja po firmie SII, która dziś zatrudnia w naszym kompleksie ponad 400 osób, a jeszcze kilka lat temu zaczynała od kilkudziesięcioosobowego zespołu. Liczymy, że Playsoft będzie kolejnym przykładem firmy, która stwarzając idealne warunki pracy, będzie się dynamicznie rozwijać jak ich francuscy koledzy z SII – dodał.


0.0
Tagi: fsa
Napisz pierwszy komentarz