Proton Office

EKO Wynajęto ponad połowę pierwszego biurowca Silesia Business Park

Silesia Business Park w Katowicach
Silesia Business Park w Katowicach
Pierwsza inwestycja Skanska Property Poland w Katowicach cieszy się zainteresowaniem najemców.

Katowicki projekt Skanska Property PolandSilesia Business Park – znalazł pierwszego najemcę. Pierwszy z biurowców kompleksu, który ma zostać oddany do użytku w ostatnim kwartale 2014 roku, został w 55 proc. wynajęty przez firmę doradczą PwC.

 

Firma PwC oferuje profesjonalne usługi doradcze. W Polsce firma ma oddziały w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. W Silesia Business Park na prawie 6800 mkw. powierzchni powstanie PwC Service Delivery Center. Najemca wprowadzi się na powierzchnie w listopadzie 2014 roku.

 

Silesia Business Park docelowo oferować będzie ponad 46 000 mkw. powierzchni w ramach czterech budynków. Użytkownicy będą mieli również do dyspozycji 600 miejsc parkingowych w parkingu podziemnym i na zewnątrz.

 

Jesteśmy przekonani, że to najlepszy moment na realizację naszej pierwszej inwestycji w Katowicach, gdzie obecnie podaż nowoczesnej powierzchni biurowej jest stosunkowo niska w porównaniu z innymi miastami w Polsce – skomentował Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland. Silesia Business Park to kompleks o dużym potencjale, z ciekawym projektem i w doskonałej lokalizacji. Potwierdza to umowa z tak renomowaną firmą jak PwC oraz prowadzone przez nas rozmowy z kolejnymi najemcami. Będziemy budowali ten kompleks stopniowo, kolejne fazy będą realizowane odpowiednio do zainteresowania najemców – dodał.

 

Kompleks znajduje się przy ul. Chorzowskiej, łączącej Katowice z Chorzowem, Bytomiem i Zabrzem. Inwestycja realizowana jest zgodnie z wymaganiami zrównoważonego budownictwa. Silesia Business Park otrzymał już precertyfikację LEED na poziomie Gold. Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada biuro architektoniczne Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A., a za komercjalizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Skanska Property Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz