Giant

Biurowiec Malta House skomercjalizowany w 70 proc.

Malta House, fot. Anna Gregorczyk
Widok z okna Malta House, fot. Anna Gregorczyk
Do poznańskiego budynku biurowego wprowadzi się czterech nowych najemców: Sygnity, Wikia, Owens-Illinois oraz ING Bank Śląski.

Biurowiec Malta House w Poznaniu przyciągnął kolejnych najemców. Powierzchnie w budynku zajmą dwie firmy z branży nowoczesnych usług informatycznych i nowych mediów – Sygnity oraz Wikia, producent opakowań szklanych Owens-Illinois (O-I) oraz ING Bank Śląski. Właścicielem budynku jest Skanska Property Poland, któremu podczas transakcji doradzała agencja Savills. W Malta House dostępnych pozostaje obecnie ok. 4200 mkw. powierzchni biurowej i usługowej.

 

 

Wikia w sierpniu 2014 roku zajmie 945 mkw. powierzchni biurowej na drugim piętrze biurowca. Obecnie prowadzone są prace aranżacyjne we wnętrzach, których celem jest dostosowanie biura do potrzeb organizacji. Wikia jest platformą internetową tworzoną przez pasjonatów, opartą na modelu Wikipedii.

 

 

Współpraca ze Skanska Property Poland od samego początku przebiegała na najwyższym poziomie. Już na etapie podpisywania umowy współpracowaliśmy z architektami, którzy na podstawie wielu rozmów pomogli nam ocenić, jakiej powierzchni potrzebujemy i jak najlepiej zorganizować na niej pracę. W efekcie powstał projekt biura szytego na miarę, w którym dzięki zastosowaniu wielu nietypowych rozwiązań, będzie miejsce na pracę indywidualną i zespołową, a także wypoczynek. Mogę śmiało powiedzieć, że nasze biuro w Malta House nie będzie ustępowało siedzibom światowych liderów branży IT z amerykańskiej Doliny Krzemowej – skomentowała Agnieszka Chojnowska, Office Manager w Wikia.

 

Drugim najemcą z sektora nowoczesnych technologii jest firma Sygnity, czyli producent oprogramowania, tworzący zaawansowane systemy informatyczne dla firm i świadczący usługi IT. Firma również wprowadzi się na drugie piętro Malta House, gdzie w czerwcu 2014 roku zajmie 1089 mkw. powierzchni.

 

 

Do biurowca wprowadzi się również O-I, producent opakowań szklanych, który zajmie 890 mkw. powierzchni na trzecim piętrze budynku.

 

 

Dla firmy O-I jako producenta opakowań ze szkła, które jest materiałem nadającym się do wielokrotnego przetwarzania, bardzo ważny jest korzystny wpływ na środowisko naturalne. Z tego powodu budynek Malta House, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, był dla nas naturalnym wyborem – powiedziała Viivika Remmel, dyrektor regionalna, O-I North East Europe.

 

 

Na parterze Malta House ulokuje się natomiast ING Bank Śląski, który podpisał umowę najmu 200 mkw. powierzchni, gdzie otworzy oddział banku.

 

Malta House to najwyższej jakości budynek biurowy w Poznaniu z certyfikatem LEED Platinum. Jakość tego budynku i jego przyjazne otoczenie wpływają na podniesienie komfortu pracy pracowników, co staje się dla kadry zarządzającej firm najemców coraz ważniejszym aspektem podczas procesu relokacji. Nieprzypadkowo tak prestiżowe firmy wybrały właśnie ten budynek. Równie ważnym elementem docenianym przez najemców jest nastawienie Skanska na osiągnięcie wspólnego porozumienia oraz otwartość dewelopera na wymagania najemców – podsumowała Dorota Ejsmont, Associate Director, Dział Reprezentacji Wynajmującego w Savills.

 

 

Malta House znajduje się w pobliżu Jeziora Maltańskiego i jest pierwszym w Wielkopolsce biurowcem certyfikowanym w systemie LEED na najwyższym poziomie Platinum. Łącznie obiekt oferuje 14 700 mkw. oraz 272 miejsca parkingowe. Projekt budynku powstał w biurze Pentagram Architekci. W gronie najemców Malta House znajdują się m.in. Franklin Templeton Investments, Ciber oraz Skanska S.A.


0.0
Napisz pierwszy komentarz