Business House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKontor logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArchicom logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Griffin Group na zakupach w Warszawie

Nordic Park w Warszawie
Bliski Office Center w Warszawie
Griffin Group nabył dwa budynki biurowe w Warszawie, których łączna wartość wyniosła 130 mln zł.

W grudniu 2013 roku i styczniu 2014 roku do portfolio Griffin Group dołączyły dwie nieruchomości biurowe: Nordic Park oraz Bliski Office Center. Dzięki tym transakcjom fundusz jest właścicielem ośmiu budynków biurowych.

 

 

Inwestycja w te nieruchomości, to realizacja konkretnej biznesowej strategii. Zakłada ona dużą aktywność i odważne działanie. Griffin Group rozwija się bardzo dynamicznie dlatego wnikliwie przyglądamy się warszawskiemu rynkowi, i gdy widzimy potencjał w jakiejś nieruchomości, to z pełnym przekonaniem wchodzimy do gry. Mogę zapewnić, że to nie koniec poszerzania naszego portfela - powiedział Przemysław Krych, prezes Griffin Group.

 

 

Bliski Office Center, zakupiony przez Griffin Group w styczniu bieżącego roku, znajduje się przy ul. Żurawiej 8 w Warszawie. Transakcja częściowo sfinansowana została przy udziale mBanku Hipotecznego. Obiekt oferuje 4880 mkw. powierzchni użytkowej, z czego 4704 mkw. przypadają na biura, a 177 mkw. na powierzchnie handlowe. Najemcą w biurowcu jest m.in. spółka Eurozet, będąca właścicielem jednej z największych rozgłośni w Polsce – Radia Zet.

 

 

W grudniu 2013 roku Griffin Group podpisał również umowę zakupu Nordic Park, znajdującego się przy ul. Kruczkowskiego 8 w Warszawie. Budynek dysponuje 8259 mkw. powierzchni użytkowej, w tym 8104 mkw. biur. Transakcja w całości sfinansowana została z środków własnych funduszu.

 

 

 

Przejęte przez nas nieruchomości znacząco podnoszą biznesową wartość i kapitał Griffin Group. To bardzo atrakcyjne i nowoczesne budynki. Są położone w kluczowych dla miasta strefach biznesowych - dodał Przemysław Krych.

 

 

Dotychczasowi najemcy pozostaną w obiektach przejętych przez Griffin Group.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra