Giant

Gdańska Alchemia zdobywa kolejnego najemcę

Kompleks Alchemia w Gdańsku
Recepcja w wieży Aurum
Firma MOL Europe zajmie biura w kompleksie wielofunkcyjnym Alchemia, znajdującym się w Gdańsku.

Nowym najemcą parku biznesowego należącego do firmy Torus jest spółka MOL Europe, będąca europejskim oddziałem japońskiego armatora kontenerowego Mitsui O.S.K. Lines Ltd. Firma wynajęła 800 mkw. powierzchni w wieży biurowej Aurum i planuje urządzić tu swoje centrum usług wspólnych (SSC). Umowa zawarta została na okres 5 lat. Podczas negocjacji i doradztwa budowlanego najemcy doradzali eksperci CBRE.

 

Nowe centrum usług wspólnych (SSC) w Gdańsku będzie kluczowe w naszej działalności, planowania usług obsługi ładunków, procesów księgowych oraz zarządzania sprzętem w Europie. Wybór Trójmiasta był nieprzypadkowy. Na tutejszym rynku pracy nie brakuje doświadczonych specjalistów z branży morskiej i logistycznej, którzy zapewnią wysoką jakość obsługi naszych klientów – skomentował Reiner Zimbalski, Dyrektor Generalny oddziału firmy MOL w Gdańsku.

 

Mitsui O.S.K. Lines Ltd. jest wielkim koncernem operującym w branży międzynarodowego transportu morskiego. Główna siedziba spółki, działającej od 1884 r., zlokalizowana jest w Tokio. W ramach całej grupy funkcjonuje ponad 400 podmiotów, które zapewniają niemal 10 000 miejsc pracy na całym świecie.

 

Wybór Alchemii podyktowany był wieloma czynnikami, takimi jak centralna lokalizacja, bezpieczeństwo energetyczne oraz bogata infrastruktura rekreacyjno-sportowa znajdująca się bezpośrednio w kompleksie – wyjaśnił Mariusz Wiśniewski, szef trójmiejskiego biura CBRE.

 

Bardzo cieszymy się z obecności MOL w naszym obiekcie. Mamy nadzieję, że już wkrótce kolejne firmy z branży logistycznej dostrzegą wielki potencjał Trójmiasta w zakresie tworzenia centrów usług wspólnych – podsumował Sławomir Gajewski, Prezes spółki Torus.


0.0
Tagi: Alchemia
Napisz pierwszy komentarz