Proton Office

EKO Kolejna rekordowa transakcja

Infosys Green Horizon
Firmy Infosys BPO Poland i Skanska podpisały umowę najmu na ponad 21 000 mkw.
Firmy Infosys BPO Poland i Skanska podpisały umowę najmu na ponad 21 000 mkw. w łódzkim kompleksie Infosys Green Horizon.

Zawarta umowa dotyczy nowych warunków najmu dotychczasowej powierzchni, a także wynajmu kolejnych 3800 mkw. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma Cushman & Wakefield, która oszacowała, że jest to największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Łodzi, a jednocześnie największa w Polsce w roku 2014. Umowa przedłuża wynajem powierzchni przez firmę Infosys BPO Poland na kolejną dekadę.

 

Infosys BPO Poland to największe w Łodzi centrum nowoczesnych usług dla biznesu. Specjaliści firmy rozpoczęli już pracę na trzecim piętrze budynku B kompleksu Green Horizon. Od września natomiast zajmą piętro drugie. Infosys Green Horizon jest dowodem na to, że długoletnia współpraca oparta o dialog i te same wartości przynosi korzyści dla obu stron. Nasz łódzki budynek stworzyliśmy wspólnie z Infosys BPO Poland, dlatego też jest on znakomitym przykładem kompleksu biurowego dostosowanego do potrzeb firm z branży outsourcingowej. Kolejna długoterminowa umowa potwierdza, że projekt spełnił wysokie wymagania naszego klienta, szczególnie w kwestii elastyczności powierzchni, komentuje Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

 

W związku z ekspansją firma Infosys BPO Poland zamierza zwiększyć zatrudnienie o pół tysiąca pracowników. Możliwość uczestniczenia w procesie projektowania Infosys Green Horizon pozwoliła nam na zyskanie miejsca, w którym możemy zostać na naprawdę długie lata. Dzięki naszej współpracy miasto zyskało biurowiec, który spełnia specyficzne wymogi firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Mowa tutaj przede wszystkim o najwyższych standardach bezpieczeństwa, które wynikają z zapisów kontraktów, które podpisujemy z naszymi klientami. Ponadto, budynek zapełnia dużą elastyczność w kontekście aranżacji przestrzeni. Dzięki temu mamy pewność, że nasze biuro może „rosnąć” razem z nami. Budynek jest też dobrze zlokalizowany, komfortowy i przyjazny dla pracowników – jednym słowem: sprawdził się. Kolejna umowa ze Skanska to naturalna kolej rzeczy - mówi Michał Bielawski, Dyrektor Finansowy w Infosys BPO EMEA.  

 

Kompleks Infosys Green Horizon posiada certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold. Obiekt usytuowany jest przy Rondzie Solidarności w Łodzi. Całkowita powierzchnia biurowa kompleksu wynosi 33 000 mkw. i składa się z dwóch budynków. Obiekt A ma 19 000 mkw, z czego 16 000 mkw zajmują biura, natomiast budynek B to 14 000 mkw.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz