PGE Narodowy

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wynajął ponad 7000 mkw.

Biurowiec Equator w Warszawie
Biurowiec IO-1
Główny Inspektorat Transportu Drogowego zajmie powierzchnię w biurowcu Equator należącym do Immofinanz Group. To największa pojedyncza umowa najmu w historii firmy.

W ciągu ostatnich tygodni Grupa Immofinanz podpisała także trzy inne umowy najmu w budynku IO-1. Firma Opera Software Poland Sp. z o.o. wynajęła ponad 1600 mkw., FHP-Vileda Sp. z o.o. - prawie 300 mkw., natomiast it Works SA – ok. 350 mkw. Każda z umów została zawarta na okres minimum 5 lat. W transakcji uczestniczyli eksperci z firmy JLL.

Umowa podpisana przez GITD w budynku należącym do IMMOFINANZ potwierdza rosnące zainteresowanie sektora publicznego najmem komercyjnych powierzchni biurowych.

 

Z naszych obserwacji wynika, że zainteresowanie sektora publicznego biurami w budynkach komercyjnych rośnie mniej więcej od 2009 – 2010 roku. Z biegiem lat instytucje publiczne wraz z np. zmianami w strukturze i potrzebą konsolidacji różnych mniejszych oddziałów na jednej powierzchni, zaczęły rozglądać się za efektywnymi rozwiązaniami komercyjnymi. Dobrym przykładem jest właśnie Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który wraz z rosnącą liczbą projektów poszukiwał efektywnej i dużej powierzchni biurowej w ramach jednej inwestycji biurowej zamiast kilku mniejszych modułów w różnych projektach - mówi Michał Lis, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL.

 

Equator to drugi z trzech budynków tworzących kompleks biurowy w ciągu Alej Jerozolimskich, należący do IMMOFINANZ Group. Całkowita powierzchnia najmu obiektu wynosi ponad 19 000 mkw. Biurowiec znajduje się na warszawskiej Ochocie. IO-1 położony jest na Mokotowie u zbiegu dwóch głównych ulic Puławskiej i Alei Niepodległości. Budynek oferuje ok. 22 000 mkw. zlokalizowanych na 14 kondygnacjach.

 

Immofinanz Group została założona w 1990 r. Do tej pory zgromadziła portfel ponad 470 nieruchomości o wartości ok. 6,9 mln euro. Fima zajmuje się rozwojem specjalnie zaprojektowanych nieruchomości, zarządzaniem aktywami oraz sprzedażą nieruchomości. Immofinanz posiada profil skoncentrowany na nieruchomościach w segmencie biurowym, handlowym i logistycznym na rynkach w Austrii, Niemczech, Czechach, Rumunii, Rosji, Polsce, na Słowacji i na Węgrzech. Spółka notowana jest w indeksie ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz