Proton Office

EKO Skanska sprzedała część Kapelanki

Kompleks Kapelanka 42 w Krakowie
Skanska sprzedała budynek funduszowi REINO Dywidenda FIZ
Jeden z budynków krakowskiego kompleksu Kapelanka trafi do portfela funduszu REINO Dywidenda FIZ.

W sprzedanym budynku znajduje się ok. 11 700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, niemal w całości wynajętych przez firmy Tesco, Apriso i Sygnity.

 

Kapelanka 42, debiut Skanska na rynku biurowym Krakowa, jest dla nas ważnym krokiem w rozwoju działalności firmy w Polsce. Cieszymy się, że nabywcą pierwszego budynku tego projektu jest fundusz z polskim kapitałem zarządzany przez REINO Partners. Profesjonalne podejście naszego nowego partnera biznesowego pozwoliło sprawnie przeprowadzić całą operację. Ta umowa sprzedaży to kolejny dowód, że budynki biurowe w największych ośrodkach poza stolicą to dobre produkty inwestycyjne. Zainteresowanie rodzimych funduszy może być znaczącym czynnikiem dalszego rozwoju rynku transakcyjnego poza Warszawą - komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionu w Skanska Property Poland.

 

REINO Dywidenda FIZ to pierwszy w Polsce dywidendowy fundusz inwestycyjny nieruchomości, w całości zebrany wśród inwestorów indywidualnych. Pionierskie rozwiązanie zostało przygotowane i zrealizowane przez REINO Partners jako dedykowany produkt inwestycyjny dla klientów mWealth Management (dawniej BRE Wealth Management). Transakcja ze Skanska to sukces autorskiego funduszu REINO Partners, wyznaczającego nowe standardy w inwestowaniu w polskie nieruchomości komercyjne. Nieruchomości przynoszące stały dochód są naturalną alternatywą dla depozytów, a w warunkach bardzo niskich stóp procentowych powinny być wręcz pierwszym wyborem dla inwestorów wycofujących gotówkę z depozytów i obligacji skarbowych. Równocześnie najlepsze nieruchomości o skali minimalizującej ryzyko są niedostępne dla pojedynczego inwestora. Rozwiązaniem są fundusze takie jak REINO Dywidenda FIZ. Z uwagi na lokalizację, podstawowe parametry i renomę dewelopera, krakowski biurowiec Skanska doskonale nadawał się na pierwszy cel inwestycyjny - wyjaśnia Radosław Świątkowski, Prezes Zarządu REINO Partners.

 

W zawieraniu transakcji firmie Skanska Property Poland doradzała agencja CBRE. Sprzedaż budynku B kompleksu Kapelanka 42 ukazuje wzrastającą płynność rynku nieruchomości biurowych w miastach regionalnych i jest dowodem na rosnące zainteresowanie inwestorów najlepszymi projektami w Krakowie. Kolejna udana i sprawnie przeprowadzona transakcja potwierdza również pozycję Skanska jako lidera wśród deweloperów powierzchni biurowych w Polsce - komentuje Mike Atwell, Starszy Dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

 

Kupującemu doradztwo prawne zapewniła kancelaria Norton Rose, firmie Skanska – kancelaria Dentons. Umowa kredytowa została zawarta z Nordea Bank Polska.

 

Kompleks Kapelanka 42 zlokalizowany jest w dzielnicy Podgórze i składa się z dwóch budynków biurowych klasy A, które łącznie oferują ponad 30 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Budynki zostały ukończone w drugim i trzecim kwartale br., a ich oficjalne otwarcie odbędzie się w listopadzie. Obiekty oferują elastyczną przestrzeń biurową, zaawansowane technologicznie rozwiązania, zapewniające oszczędność energii i wody oraz minimalny wpływ kompleksu na otoczenie. Budynki będą certyfikowane w systemie LEED na poziomie Gold.


0.0
Napisz pierwszy komentarz