Giant

EKO Deloitte w Q22

Q22
Q22 powstaje w biznesowym centrum Warszawy
Firma Deloitte, świadcząca usługi w branży konsultingowej wynajęła 11 000 mkw. w biurowcu Q22, należącym do Echo Investment.

Bardzo się cieszymy się, że wymagania Deloitte dotyczące lokalizacji i parametrów użytkowych powierzchni biurowej pokryły się w pełni z ofertą przygotowywaną przez Echo Investment w ramach inwestycji Q22. Jestem przekonany, że Q22 - jako jeden z najbardziej nowoczesnych projektów biurowych w Polsce - spełni oczekiwania pracowników Deloitte również ze względu na stylową architekturę i innowacyjne rozwiązania, które zwiększają jego energooszczędność, gwarantują komfortowe warunki pracy i minimalizują negatywny wpływ budynku na środowisko – komentuje Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Polski oddział Deloitte jest częścią globalnej firmy świadczącej usługi z zakresu audytu, konsultingu, zarządzania ryzykiem, a także doradztwa finansowego i podatkowego. Do nowej siedziby zlokalizowanej przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej, spółka wprowadzi się w II kw. 2016 r.

 

Nowoczesny, a jednocześnie znakomicie zlokalizowany budynek Q22 to bardzo dobry wybór dla Deloitte i ważny element wspierający dynamiczny rozwój firmy w Polsce. Nowa siedziba będzie przestrzenią sprzyjającą zarówno pracy zespołowej, jak i zadaniom indywidualnym. Będzie to świetnie skomunikowane, położone w biznesowym centrum miasta biuro, a jego organizacja i wystrój na pewno spełnią oczekiwania naszych pracowników. W Q22 przygotujemy także nowoczesną i funkcjonalną strefę spotkań z klientami, którzy również doceniają centralne położenie naszego biura. Do Q22 przekonała nas znacząca poprawa jakości bez istotnej zmiany miejsca pracy, a także prestiż tego projektu, który będzie stanowić najlepszą wizytówkę dla Deloitte – mówi Marek Metrycki, prezes Deloitte w Polsce.

 

W procesie poszukiwania nowej siedziby i negocjowania warunków umowy, najemcę reprezentowali eksperci JLL. Współpraca firm polegała również na uzgodnieniu wymagań technicznych i sprawowaniu nadzoru nad adaptacją powierzchni do potrzeb Deloitte.

 

Proces poszukiwania nowej siedziby dla Deloitte rozpoczął się ponad dwa lata temu. Pomimo relatywnie wysokiej podaży biur w Warszawie, firmy, które poszukują bardzo dużych powierzchni w dobrze położonym, wyjątkowym obiekcie powinny z odpowiednim wyprzedzeniem podejmować działania. Taki zapas czasu dał możliwość szczegółowej analizy dostępnych opcji i reakcji na zmieniające się warunki rynkowe, jak również pozwolił na uzyskanie atrakcyjnych warunków najmu. W przypadku Deloitte priorytetem była najwyższa jakość biura w dobrze skomunikowanej lokalizacji w centrum miasta - uważa Jakub Sylwestrowicz, dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

 

Projekt 155-metrowego biurowca powstał w pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. Budynek będzie wyróżniał się nowoczesną i świetlistą bryłą. Na parterze znajdować się będzie przeszklone lobby. Piętra od 2 do 14 oraz od 18 do 39 zaoferują ponad 50 000 mkw. powierzchni biurowej, natomiast poziomy 14-17 przeznaczone są pod funkcje specjalne – wśród nich znajdzie się m.in. centrum konferencyjne, klub fitness oraz część restauracyjna. W pięciokondygnacyjnym parkingu podziemnym najemcy będą mieli do użytku 348 miejsc postojowych.

 

Budynek otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Interim Excellent, z najwyższym w tej kategorii wynikiem w Polsce (79,1 proc.). Zakończenie realizacji biurowca zaplanowano na I kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji to 500 mln PLN.

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem video, przygotowanym przez inwestora!


0.0
Napisz pierwszy komentarz