Giant

EKO Pierwsi najemcy Proximo

Proximo
Proximo
Firma Hines Polska zawarła pierwsze umowy najmu powierzchni w budynku Proximo. Wśród najemców znalazły się salon fryzjerski, kawiarnia i restauracja.

Wszystkie umowy zostały zawarte na okres 5 lat. Salon fryzjerski Jean Louis David oraz kawiarnia Green Caffe Nero zajmą część parteru, natomiast lokal gastronomiczny Olimp rozpocznie swoją działalność na pierwszym piętrze. Łącznie spółki wynajęły prawie 700 mkw. Cieszymy się ze sfinalizowania pierwszych umów najmu na tak wczesnym etapie realizacji inwestycji. Zależy nam, aby Proximo, oprócz niepowtarzalnej lokalizacji i najwyższej jakości biur, zapewnił swoim użytkownikom szeroki wachlarz usług uzupełniających, takich jak kawiarnia, restauracja czy salon kosmetyczny. Dlatego postanowiliśmy związać się z tak znakomitymi i rozpoznawalnymi markami, jak Jean Louis David, Green Caffe Nero oraz Olimp komentuje Przemysław Iznerowicz, Dyrektor w Hines Polska.

 

W procesie negocjacji inwestora reprezentowała firma doradcza Colliers International. Ze względu na węzeł przesiadkowy na trasie z Centrum na Wolę oraz z Żoliborza na Ochotę, Proximo zagwarantuje duży przepływ potencjalnych klientów. Z usług zlokalizowanych w budynku będą również korzystać sami najemcy Proximo i sąsiednich biurowców Kluczowe znaczenie ma oczywiście stacja metra, ostatnia w kierunku Woli na tym etapie budowy, której otwarcie ma nastąpić w grudniu tego roku mówi Małgorzata Kobziakowska, starszy specjalista w Dziale Powierzchni Handlowych Colliers współodpowiedzialna za transakcję.

 

Pierwsi najemcy Proximo będą mogli rozpocząć działalność w czerwcu 2016 roku.

 

Budynek powstaje na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i stacji II linii metra o tej samej nazwie. Obiekt zaoferuje najemcom 28 385 mkw. powierzchni w klasie A rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz pierwszym piętrze budynku. W budynku znajdzie się 435 miejsc parkingowych na trzech poziomach podziemnego garażu, a także naziemne miejsca dla gości, kurierów i taksówek. Z myślą o rowerzystach zaplanowano stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie.

 

Autorem projektu architektonicznego jest polski oddział pracowni Rolfe Judd z Londynu. Lobby recepcyjne oraz ogólnodostępny, wewnętrzny plac zaprojektowane zostały przez studio Pininfarina z Włoch. Całość projektu charakteryzuje się połączeniem nowoczesnych betonu, szkła i stali. Cechą wyróżniającą budynek jest południowe skrzydło, stanowiące 13-kondygnacyjną dominantę. Proximo będzie legitymować się certyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie Very Good. Generalnym wykonawcą inwestycji należącej do Hines Polska jest Hochtief Polska. Realizację projektu współfinansuje Bank Zachodni WBK SA.


0.0
Napisz pierwszy komentarz