Proton Office

EKO Telezakupy Mango w Alchemii

Alchemia - wizualizacja II etapu
Alchemia
Spółka Mango Media należąca do grupy TVN przenosi swoją siedzibę do gdańskiej Alchemii.

Powodem zmiany lokalizacji jest przede wszystkim potrzeba zwiększenia komfortu pracy. Mango Media nieustannie się rozwija. Przed nami kolejne wyzwania biznesowe, do których musimy dostosować również warunki i komfort pracy. Jestem przekonany, że nowe biuro w biznesowym centrum aglomeracji pozwoli nam te cele z powodzeniem realizować – komentuje J. Lars Buschbom, Prezes Zarządu Mango Media.

 

Działalność Mango Media sięga 1989 roku. W maju 2007 spółka została przejęta przez TVN S.A. Jako jedyna firma w Polsce jest właścicielem całodobowego kanału telezakupowego (Mango24), dostępnego także online. Jak zapewniają władze, firma posiada stale rosnącą dochodowość oraz oglądalność, a w ostatnim czasie silnie rozwija platformę zakupową. Oferowane produkty obejmują kategorie, takie jak: dom, kuchnia, fitness, zdrowie, uroda, muzyka czy hobby.

 

Alchemia dobrze wpisuje się w nasze obecne potrzeby. To miejsce zapewnia nie tylko nowoczesną powierzchnię biurową w dobrej lokalizacji, ale także szereg dodatkowych możliwości związanych ze sportem i rekreacją, jest to więc tym bardziej pozytywna dla nas zmiana – dodaje J. Lars Buschbom.

 

Alchemia to wielofunkcyjny kompleks biznesowy zlokalizowany w Gdańsku. I etap inwestycji dostarczył 16 700 mkw. powierzchni biurowej oraz 4600 mkw. centrum rekreacyjno-sportowego z basenami, klubem fitness, salą sportową i strefą wspinaczki. W obiekcie funkcjonuje ponadto restauracja.

 

Bardzo się cieszymy, że w skutek dynamicznego rozwoju do grona naszych najemców dołącza kolejna firma z lokalnego rynku, dostrzegając potencjał relokacji siedziby do nowoczesnego budynku – mówi Maciej Brożek, dyr. ds. komercjalizacji w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.

 

Od grudnia br. trwa budowa II etapu inwestycji, który dostarczy ponad 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 3900 mkw. powierzchni usługowej, w ramach której powstać ma centrum medyczne, przedszkole z własnym zieleńcem, a także część handlowo-usługowa. Zakończenie budowy II etapu Alchemii planowane jest na IV kwartał 2015 roku. Oba obiekty są certyfikowane w systemie LEED.

 

Docelowo kompleks powstanie w 4 etapach, w ramach których wybudowanych zostanie 8 wież biurowych o łącznej powierzchni ponad 80 000 mkw.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz