PGE Narodowy

Mała Pasta zapełniona najemcami

Mała Pasta (Piękna 19), źródło: brochocki.pl
Lobby w Pięknej 19, źródło: brochocki.pl
Mała Pasta, kameralny biurowiec w zmodernizowanej kamienicy dawnej Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonów, zdobył komplet najemców, w tym instytucję ONZ.

Na najem powierzchni biurowej w Małej Paście zdecydowały się Ośrodek Informacji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Warszawie, który jest odpowiedzialny za komunikację społeczną na temat inicjatyw podejmowanych przez ONZ oraz kancelaria prawna OKW, świadcząca usługi w języku polskim, angielskim i niderlandzkim. Ponadto swoje biura przy ul. Pięknej 19 będą prowadzić działająca w Warszawie i Hamburgu agencja Brand & Design Delikatessen, poznańska agencja reklamowa GPD, a także redakcja magazynu K MAG.

 

Modernistyczna kamienica przy ul. Pięknej 19 została zaprojektowana przez Józefa Napoleona Czerwińskiego dla Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonów, funkcjonującej w latach 1936-1938. W zeszłym roku adaptację budynku do potrzeb biurowych, zgodnie z projektem Macieja Myszkowskiego przeprowadziła spółka BI Investment Trust. Obiektowi przywrócono atuty przedwojennej architektury, w tym wystrój nawiązujący do modernizmu i art deco, choć również wprowadzono do niego wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych (klimatyzację, windę, techniczne podłogi), pozwalając przy tym najemcom na dużą dowolność w aranżowaniu ich powierzchni.

 

5-kondygnacyjna kamienica zlokalizowana jest nieopodal Placu Konstytucji i oferuje ok. 2400 mkw., a jej najemcy mogą korzystać z 12 miejsc parkingowych, znajdujących się na terenie nieruchomości. Wyłącznym agentem inwestycji jest Kancelaria Brochocki.


0.0
Napisz pierwszy komentarz