Giant

Z Łucznika do Radom Office Park

Radom Office Park
Radom Office Park
Polska Grupa Zbrojeniowa przenosi swoje biuro z Fabryki Broni Łucznik do biurowca Radom Office Park. W nowej lokalizacji znajdą się skonsolidowane zespoły zarządzania całym przedsiębiorstwem.

Do Radom Office Park przy ul. Malczewskiego 24 przeniesione zostanie dotychczasowe biuro spółki mieszczące się w Fabryce Broni Łucznik, a ponadto zostaną w nim utworzone skonsolidowane działy księgowości, administracji i IT, a także stanowiska pracy związane z zarządzaniem produkcją, obszarem badań i rozwoju oraz marketingiem. W nowej lokalizacji znajdą się również biura Zarządu i Rady Nadzorczej spółki, zaś działalność informatyczną całej Grupy zapewni nowoczesna serwerownia. Wszystko to już na wiosnę br. znajdzie się na blisko 2000 mkw. powierzchni. W Fabryce Broni „Łucznik” pozostanie jedynie kancelaria tajna.

 

Otwarcie nowego biura w Radomiu związane jest z naturalnym rozwojem naszej spółki. W 2015 roku PGZ planuje głęboką integrację biznesową skonsolidowanych spółek zbrojeniowych. Do tego potrzebne jest centrum dowodzenia właśnie w Radomiu. Na początek planujemy, że w nowej siedzibie spółki znajdzie pracę około 100 osób – komentuje Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ SA.

 

W 2015 r. PGZ SA planuje przeprowadzić bilans posiadanych zdolności i mocy produkcyjnych, stworzyć wspólną politykę finansową i marketingową, a także uporządkować sposób wydawania pieniędzy na badania i rozwój. Spółka chce wziąć szeroki udział w programach modernizacyjnych polskiej armii, przede wszystkim w zakresie systemów rakietowych, pancernych, morskich i bezzałogowych. PGZ skonsoliduje docelowo kilkadziesiąt spółek (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nieruchomości i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5 mld zł oraz przeszło 19 tysiącami pracowników. W efekcie trwającego procesu konsolidacji powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.

 

Rozwój naszej siedziby w Radomiu nie byłby możliwy bez wsparcia władz miasta. Liczymy na dalszą, owocną współpracę z prezydentem Radosławem Witkowskim dla dobra polskiego przemysłu zbrojeniowego i regionu radomskiego – dodaje prezes Dąbrowski.

 

Cieszę się, że Polska Grupa Zbrojeniowa na swoje centrum dowodzenia wybrała Radom, bo to miasto ma bogatą i ugruntowaną tradycję związaną z produkcją broni. Jednak najważniejsze dla mnie jest to, że w Radomiu powstaną nowe miejsca pracy – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 

W 2014 r. budżet Radomia został powiększony o 6 mln zł z podatku od czynności cywilno-prawnych płaconego przez PGZ.

 

Radom Office Park jest nowoczesnym kompleksem biurowym docelowo składającym się z 2 budynków biurowych klasy A, zlokalizowanch w ścisłym centrum Radomia. Pierwszy budynek został ukończony w 2014 r i oferuje ponad 5000 mkw. powierzchni biurowej. Radom Office Park został zaprojektowany z myślą o potrzebach nowoczesnych przedsiębiorców, głównie z sektora outsourcingowych procesów biznesowych oraz usług wspólnych. Deweloperem kompleksu jest AIG/Lincoln Polska, inwestor Centrum Słonecznego.


0.0
Napisz pierwszy komentarz