Giant

PGS Software jako pierwszy w Tryton Business House

Tryton Business House
Tryton Business House
Firma podpisała umowę najmu na ponad 1200 mkw. powierzchni w realizowanym w Gdańsku projekcie biurowym Echo Investment.

Gdy otwieraliśmy w zeszłym roku nasz gdański oddział, szukaliśmy odpowiedniego budynku w dobrej lokalizacji. To nie było proste do momentu, gdy zobaczyliśmy plany budowy Tryton Business House. Uznaliśmy, że zarówno standard budynku jak i jego położenie jest dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy – mówi Paweł Gurgul, Managing Director w firmie PGS Software. Firma w Tryton Business House zajmie ponad 1200 mkw. powierzchni biurowej. Podczas transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza CBRE.

 

Firma PGS Software, to świetny przykład napływu do Trójmiasta nowych inwestycji z branży outsourcingowej z południa Polski, głównie z Wrocławia i Krakowa. Trend ten, zapoczątkowany w zeszłym roku przez Epam i Luxoft jest wciąż kontynuowany i w tym roku z pewnością się umocni. Trójmiasto przyciąga dostępnością kadr, wysoką jakością życia, wsparciem lokalnych władz oraz atrakcyjnym dla najemcy rynkiem biurowym. Nie bez znaczenia jest też jakość trójmiejskich produktów biurowych, która jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom branży ITO – komentuje Mariusz Wiśniewski, Senior Associate Director, Dział Powierzchni Biurowych, Reprezentacja Najemcy, CBRE.

 

PGS Software jest wrocławską firmą od ponad dziesięciu lat działającą na rynku IT. Obecnie zatrudnia ponad 350 pracowników w biurach we Wrocławiu, Rzeszowie, Gdańsku i Londynie. Firma operuje głównie na rynkach brytyjskim, niemieckim i skandynawskim PGS Software obsługuje klientów zagranicznych, którzy często odwiedzają nasze biura we Wrocławiu i w Rzeszowie. Teraz będziemy ich z przyjemnością i dumą zapraszali również do Gdańska. Pozostaje tylko zatrudnić do naszego biura około 120 nowych osób, aby piękne wnętrza zaczęły tętnić życiem, ale to już zupełnie inne wyzwanie – dodaje Paweł Gurgul.

 

Tryton Business House oferuje 22 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Obiekt zlokalizowany jest w Gdańsku na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich. Budynek dysponować będzie własnym parkingiem podziemnym i miejscami postojowymi dla 262 samochodów. W ramach inwestycji powstał już ogólnodostępny parking miejski. Autorzy projektu – pracownia Arch-Deco z Gdyni uwzględniła także zadaszone miejsca posojowe dla rowerów. Tryton Business House to budynek o zróżnicowanej bryle – od strony ul. Jana z Kolna będzie miał 6-kondygnacji, a w środkowej części 11. Część wspólną stanowi jednokondygnacyjny hall - łącznik spinający funkcję usługowo-biurową, będący ogólnodostępnym pasażem z przejściem w kierunku dworca. Realizacja Tryton Business House zakończy się w IV kwartale 2015 roku. 

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz