Giant

Pierwszy najemca w Atrium 2

Atrium 2
Atrium 2
Kancelaria prawna DLA Piper wynajmie powierzchnię biurową w budowanym biurowcu Atrium 2, który realizowany jest przez firmę Skanska Property Poland.

Pierwszy najemca Atrium 2 zajmie powierzchnie o metrażu 4000 mkw. zlokalizowaną na trzech ostatnich piętrach obiektu. Do nowej siedziby DLA Piper, zaprojektowanej zgodnie z ideą  Activity Based Workplace, wprowadzi się w maju 2016 r.    

 

Poszukiwania nowej powierzchni biurowej rozpoczęliśmy w trosce o komfort naszych klientów i potrzeby pracowników, w związku z planami dalszego wzrostu naszego zespołu w Polsce. O wyborze budynku Atrium 2 przesądził charakter tej inwestycji, która spełnia oczekiwania DLA Piper w zakresie zastosowanych rozwiązań pro ekologicznych - w tym certyfikacja LEED - oraz innowacyjnych możliwości technologicznych, które umożliwią kancelarii świadczenie najwyższej jakości usług na rzecz naszych klientów. Co więcej, wartości, którymi kieruje się Skanska przy realizacji swoich projektów, tj. troska o środowisko naturalne i społeczności lokalne, jak również niezwykła dbałość o potrzeby klientów i swoich pracowników, są niezwykle istotne dla kancelarii – podkreśla Krzysztof Wiater, Partner Zarządzający DLA Piper w Warszawie.

 

Od początku negocjacji wiedzieliśmy, że kancelaria DLA Piper poszukuje nie tylko nowej lokalizacji w centrum Warszawy, ale głównie partnera do realizacji wspólnych strategii biznesowych. Czujemy się bardzo docenieni, iż budynek Atrium 2 został wybrany na nową siedzibę, która dla DLA Piper stanie się impulsem do dalszego rozwoju biznesu w Polsce. Chcemy dostarczać na rynek warszawski wyłącznie projekty wysokiej klasy, w najwyższym poziomie certyfikacji LEED, o ponadczasowej architekturze, oferujące elastyczne powierzchnie i dogodny rozwój dla naszych najemców w ramach jednej lokalizacji. Atrium 2 jest właśnie takim projektem – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

 

Podczas procesu wyboru lokalizacji najemcę wspierała międzynarodowa firma doradcza CBRE. Na model otwartej przestrzeni i nowe strategie dotyczące środowiska pracy coraz częściej decydują się firmy prawnicze w Londynie i Amsterdamie. Trend ten dotarł również do Polski. Taka organizacja pracy zapewnia wzmocnienie kultury innowacyjności, otwartości, elastyczności i równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym - work life balance - czyli dokładnie tych wartości, którymi kieruje się DLA Piper. Nasz klient zdecydował się na relokację powierzchni do jednego z najnowocześniejszych budynków – Atrium 2. Jestem przekonany, że biuro w nowej lokalizacji będzie idealnie dopasowane do potrzeb firmy, a także wzmocni jej pozycję na rynku w Polsce – mówi Łukasz Kałędkiewicz, Senior Director Działu Powierzchni Biurowych CBRE.

 

DLA Piper jest kancelarią prawną, która posiada biura w ponad  30 krajach na terenie obu Ameryk, w regionie Azji i Pacyfiku, w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. W Warszawie biuro DLA Piper świadczy usługi prawne i podatkowe zarówno na rzecz międzynarodowych korporacji i instytucji finansowych, jak również przedsiębiorców lokalnych działających w różnych sektorach gospodarki.

 

Inwestycja Atrium 2 będzie posiadała 15 nadziemnych oraz 4 podziemne kondygnacje. Obiekt wyposażony zostanie w parking z 125 miejscami. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 20 000 mkw. Budynek będzie posiadać certyfikat w systemie LEED na poziomie platynowym. Projekt obiektu powstał w pracowni architektonicznej PRC Architekci. Generalnym wykonawcą budynku jest spółka Skanska, natomiast za komercjalizację obiektu odpowiada Skanska Property Poland. Planowany termin ukończenia inwestycji przewidziany jest na I kw. 2016 r.  

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz