Giant

Capital Park sprzeda Eurocentrum?

Eurocentrum Office Complex, fot. Grupa Capital Park
Eurocentrum Office Complex, fot. Grupa Capital Park
Zarząd spółki Capital Park w dniu 2 września br. podjął decyzje o sprzedaży nieruchomości, na której zlokalizowany jest kompleks Eurocentrum.

Według komunikatu firmy, rozpoczęty został proces potencjalnego nabywcy kompleksu. Jego właścicielem jest spółka zależna Capital Park - Dakota Investments. Wartość ewidencyjna nieruchomości, która widnieje w księgach rachunkowych jednostki zależnej warszawskiego dewelopera wynosi ponad 724 mln zł.
 

Capital Park pojawiła się na rynku w 2003 r. Od tego czasu grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych, a także posiada portfel nieruchomości składający się z 75 projektów o całkowitej powierzchni wynajmu brutto wynoszącej ok. 249 mkw. znajdujących się w 37 miastach.   
 

Eurocentrum Office Complex będzie docelowo składał się z trzech budynków: Beta i Gamma o łącznej powierzchni 42 337 mkw., a także pietnastokondygnacyjnego obiektu Delta, realizowanego w ramach drugiej fazy inwestycji. Po jego ukończeniu kompleks będzie jednym z największych ekologicznych biurowców na rynku warszawskim, który zaoferuje 69 578 mkw. powierzchni najmu, w tym 67 005 mkw. powierzchni biurowej.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz