Giant

EKO Postępu 14 z pierwszą umową najmu

Postępu 14
Postępu 14
Do obiektu przy ulicy Postępu 14 w Warszawie, należącego do HB Reavis, w grudniu br. wprowadzi się pierwszy najemca – AstraZeneca.

Jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie – AstraZeneca – podpisała umowę najmu 6900 mkw powierzchni biurowej w warszawskim biurowcu, która zlokalizowana będzie na trzech piętrach (5., 6., i 7. piętrze we wschodnim skrzydle obiektu). Nowy najemca będzie miał również do swojej dyspozycji taras o metrażu 400 mkw. Zależało nam na pozostaniu w tej części miasta, aby nie narażać pracowników na duże zmiany lokalizacyjne. Chwalimy sobie biznesowy Mokotów za jego relatywnie dobrą komunikację z pozostałymi dzielnicami Warszawy, bliskość SKM-ki, obwodnicy i lotniska. Dla pracowników duże znaczenie mają też liczne kawiarnie i restauracje oraz bezpośrednie sąsiedztwo Galerii Mokotów. Na Postępu 14 zdecydowaliśmy się przede wszystkim ze względu na jego nowoczesny i elastyczny układ powierzchni, dzięki któremu będziemy mogli stworzyć bardziej inspirującą i przyjazną przestrzeń do pracy – mówi Beata Paluchowska Dyrektor ds. Personalnych AstraZeneca Pharma Poland.

 


Bardzo nam miło, że pierwszą umowę na Postępu 14 podpisaliśmy z tak dużą firmą jak AstraZeneca. Cieszy nas to tym bardziej, że firma od lat ma swoją siedzibę na Mokotowie i z pewnością obserwowała niejeden budynek, który w ostatnim czasie tu powstał. Zdecydowała się na nasz biurowiec, co jest wyrazem uznania dla wysokiej jakości naszych projektów. Ta przeprowadzka to również dowód na to, że Mokotów pozostaje bardzo atrakcyjną lokalizacją dla dużych międzynarodowych firm, zarówno dla tych nowo przybyłych, jak i tych z Mokotowem już zaprzyjaźnionych – mówi Grzegorz Strutyński, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu HB Reavis Poland.

 


W procesie wyboru nowej siedziby, negocjacji umowy najmu oraz koncepcji architektonicznej i realizacji prac fit-out najemcę reprezentowała firma doradcza JLL. Po dogłębnej analizie rynku wybór padł na Postępu 14 – głównie ze względu na efektywność powierzchni i bardzo dobrą lokalizację pozwalającą na optymalną ekspozycję logotypów najemców. Na uwagę zasługuje także dostępność miejsc parkingowych, bliskość transportu publicznego i specyfikacja techniczna budynku – komentuje Jakub Sylwestrowicz, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy w JLL.

 


AstraZeneca działa na rynku polskim już od ponad 20 lat. Firma specjalizuje się w zakresie dostarczania leków dedykowanych głównym dziedzinom medycyny: onkologii, pulmonologii, kardiologii, diabetologii, psychiatrii, anestezjologii, antybiotykoterapii. Spółka  zatrudnia około 58 000 pracowników na całym świecie, w tym ponad 500 osób w Polsce.

 


Inwestycja Postępu 14 posiada 34 000 mkw. powierzchni biurowej oraz składa się z 10 naziemnych kondygnacji. Obiekt otrzymał precertyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Biurowiec jest drugą w Mokotowie oraz trzecią na warszawskim rynku inwestycją oddaną przez firmę HB Reavis, która oferuje w Warszawie łącznie blisko 132 000 mkw. powierzchni biurowej.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz