Giant

EKO ABB zajmie połowę powierzchni biurowej w budynku Axis

Biurowiec Axis
ABB wprowadzi się do biurowca Axis – drugiego projektu biurowego Skanska w Krakowie. W procesie wyboru nowej lokalizacji najemcy doradzała firma Knight Frank.

Podpisana umowa najmu jest jedną z największych transakcji zawartych na rynkach miast regionalnych w 2015 r. Firma ABB zajmie aż połowę powierzchni biurowej (10 000 mkw.) oferowanej przez obiekt, który dostarczy na rynek 20 000 mkw. W rezultacie na ponad rok przed zakończeniem budowy, biurowiec będzie skomercjalizowany w 50 proc. W nowej siedzibie ABB pracować będzie ok. 1000 specjalistów firmy. W budynku, którego wykonawcą jest firma Skanska, będą pracować specjaliści z obszaru IT świadczący usługi dla całej Grupy ABB. Dzięki przeprowadzce do Axis skonsolidujemy kilka krakowskich biur ABB w jednym miejscu oraz zapewnimy pracownikom wygodne, sprzyjające efektywności i kreatywności miejsce do pracy. Chcemy, aby nowe biura wyznaczyły nowe standardy pracy. Nie bez znaczenia dla wyboru tej lokalizacji był również fakt, że zastosowane w niej będą najnowsze rozwiązania ABB takie jak rozdzielnice, transformatory oraz system inteligentnego sterowania budynkiem KNX. Dzięki współpracy z firmą Skanska biurowiec stanie się budynkiem referencyjnym dla naszych nowoczesnych technologii – podkreśla Janusz Machnicki, dyrektor ds. zarządzania majątkiem ABB w Polsce.

 

Umowa z ABB pokazuje jak duży potencjał tkwi w krakowskim rynku powierzchni biurowych. Jest to jak do tej pory nasza największa umowa w 2015 r. Oferując powierzchnię Axis zapewniamy nowemu najemcy coś więcej niż tylko budynek biurowy. Ten projekt został przygotowany przede wszystkim z myślą o ludziach, którzy będą z niego korzystali na co dzień. Elastyczne powierzchnie, elegancki design, zielone rozwiązania, możliwość korzystania z Wi-Fi na zewnątrz, czy użyteczne punkty usługowe – to wszystko sprawi, że budynek będzie funkcjonalny, komfortowy i efektywny – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

 

Biurowiec Axis zaoferuje ok. 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Zlokalizowany jest w samym centrum Krakowa w pobliżu ronda Mogilskiego. W obiekcie zastosowane zostaną zielone rozwiązania, które pozwolą na redukcje zużycia energii oraz wody odpowiednio o 25 proc. i ponad 50 proc. w stosunku do norm lokalnych. Potwierdzeniem tego będzie certyfikat LEED na poziomie Gold. Obiekt o dziewięciu kondygnacjach naziemnych i trzech podziemnych jest realizowany zgodnie z koncepcją Workplaces by Skanska. Planowane ukończenie inwestycji wyznaczono na IV kwartał 2016 r. Axis to drugi projekt Skanska Property Poland znajdujący się w Krakowie. W 2014 r. zakończona została realizacja kompleksu Kapelanka 42.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz