Giant

Bank Zachodni WBK zajmie 24 000 mkw. powierzchni biurowej w Poznaniu

Business Garden Poznań
Business Garden Poznań
Bank Zachodni WBK przedłużył umowę najmu w obiekcie Poznań Financial Centre na okres kolejnych 10 lat oraz wynajął powierzchnię biurową w Business Garden Poznań.

Bank przedłużył umowę najmu w biurowcu znajdującym się w Poznaniu na okres 10 lat. Najemca zdecydował się także na powiększenie zajmowanej powierzchni o kolejne 1,5 tys. mkw. Łącznie zajmie 13 000 mkw. przestrzeni biurowej, czyli ponad 70 proc. całej powierzchni biurowej oferowanej przez biurowiec. Kontynuujemy wynajem Poznań Financial Centre z uwagi na dobrą lokalizację i mocną identyfikację budynku z naszym bankiem – mówi Monika Nowakowska, dyrektor Biura Prasowego Banku Zachodniego WBK.

Dodatkowo bank podpisał umowę najmu powierzchni biurowej o metrażu 11 500 mkw. w kompleksie Business Garden Poznań, należącym do Vastint Poland. Nowa siedziba najemcy będzie rozmieszona w dwóch z czterech obiektów składających się na pierwszy etap inwestycji. W procesie transakcyjnym brała udział firma doradcza Colliers International.

Business Garden Poznań, łączy w sobie nowoczesne funkcje biurowe z dostępem do usług towarzyszących, rekreacji i wypoczynku. Jest to obiekt przyjazny środowisku i pracownikom, co stanowiło argument przeważający przy wyborze przez nas tej lokalizacji – mówi Paweł Dziedzina, dyrektor Departamentu Zarządzania Środowiskiem Pracy z Banku Zachodniego WBK. Business Garden Poznań umożliwi nam centralizację, dotychczas działających w kilku lokalizacjach, poznańskich jednostek back office. Zgodnie z obranym przez nas kierunkiem rozwoju, chcemy tworzyć angażujące miejsce pracy, w którym realizacja powierzonych nam zadań odbywać się będzie w środowisku przyjaznym naturze i człowiekowi – dodaje.

Poznań Financial Centre jest obiektem klasy A o powierzchni użytkowej 18 500 mkw. Wśród najemców biurowca znajdują m.in.: Polkomtel, Usinor, Dresdner Bank, Allianz, PwC oraz Avon. Budynek oddano do użytku w 2001 r.    

Business Garden Poznań znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej na poznańskim Marcelinie. Kompleks docelowo będzie składał się z dziewięciu budynków o całkowitej powierzchni 80 000 mkw. Na początku br. oddano pierwszy etap inwestycji, który oferuje 42 000 mkw. przestrzeni biurowej. Wszystkie cztery obiekty powstałe w ramach tego etapu otrzymały certyfikat LEED Platinum. Do tej pory poziom komercjalzacji oferowanej powierzchni wynosi 40 proc. Wśród najemców Business Garden są firmy takie jak ADM, itelligence, Medi Partner (Medicover) oraz przyszły operator kantyny Marchewkowe Pole.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz