Giant

Pięciu nowych najemców w obiektach biurowych HB Reavis

Gdański Business Center II
West Station
Spółka HB Reavis zawarła pięć nowych umów dotyczących wynajmu powierzchni handlowo-usługowych w dwóch warszawskich kompleksach biurowych.

Spółka HB Reavis podpisała pięć umów najmu powierzchni handlowo-usługowych w dwóch kompleksach biurowych – West Station i Gdański Business Center – z myjnią samochodową Carsan, kawiarnią Friends, przedszkolem „Ala ma kota”, kawiarnią Green Caffè Nero, piekarnią Gorąco polecam Nowakowski.    

West Station, zlokalizowany w sąsiedztwie dworca Warszawa Zachodnia, zostanie oddany do dyspozycji najemców w III kw. 2016 r. W kompleksie powstanie m.in. kawiarnia, a także myjnia samochodowa. Jeden z najemców, sieć Friends składa się z ośmiu kawiarni działających na terenie Warszawy. Nowy lokal o powierzchni przeszło 60 mkw. zostanie utworzony na parterze biurowca West Station I. W części podziemnej obiektu znajdzie się natomiast myjnia samochodowa Carsan, która zajmie 130 mkw. Będzie to czwarty punkt stacjonarny firmy w stolicy.

W drugim etapie inwestycji biurowej realizowanej przez HB Reavis – Gdański Business Center II – znajdującej się na warszawskim Muranowie, powstanie kawiarnia Green Caffè Nero. Lokal o powierzchni 200 mkw. otworzony zostanie na parterze obiektu C na początku przyszłego roku. Z kolei od września 2016 r. w budynku D działalność rozpocznie dwujęzyczne przedszkole „Ala ma kota”. Zakończenie drugiej fazy kompleksu Gdański Business Center wyznaczono na I kw. 2016 r. 

Do pierwszego etapu Gdański Business Center, w grudniu br. wprowadzi się piekarnio-kawiarnia Gorąco Polecam Nowakowski. Lokal o powierzchni 90 mkw. powstanie na parterze budynku A kompleksu.

Bliskość takich usług jak przedszkole, myjnia czy punkty gastronomiczne pozwala pracownikom biurowca w łatwy i szybki sposób załatwić codzienne obowiązki, czy umówić spotkanie służbowe lub prywatne w bezpośrednim sąsiedztwie biura. Z punktu widzenia najemców jest to wartość dodana biurowca, zwłaszcza że udogodnienia dla pracowników są obecnie dla firm równie ważne co np. lokalizacja budynku – mówi Grzegorz Strutyński, dyrektor handlowy i członek zarządu HB Reavis Poland.

Spółka HB Reavis posiada na warszawskim rynku biurowym trzy inwestycje. W sierpniu br. firma zakończyła budowę biurowca Postępu 14 znajdującego się na Mokotowie. W tej samej dzielnicy zlokalizowany jest biurowiec Konstruktorska Business Center, który został skomercjalizowany w 100 proc. Z kolei w pierwszej fazie kompleksu Gdański Business Center najemcy wynajęli ponad 80 proc. dostępnej powierzchni.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz