Giant

EKO Skanska sprzedała cztery obiekty biurowe

Kapelanka 42 A
Axis
Nabywcą czterech budynków biurowych należących do Skanska Property Poland jest fundusz zarządzany przez szwedzkiego inwestora – Niam.

Skanska Property Poland sprzedała cztery obiekty biurowe znajdujące się w Krakowie oraz Katowicach. Nabywcą dwóch krakowskich biurowców Kapelanka 42 A oraz Axis, a także budynków A i B katowickiego kompleksu Silesia Business Park jest fundusz zarządzany przez szwedzkiego inwestora – Niam. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować transakcję zakupu portfolio czterech budynków klasy A z długoterminowymi umowami najmu od jednego z najważniejszych deweloperów w regionie – mówi Johan Bergman, prezes zarządu Niam.

Sprzedaż portfolio projektów biurowych przez Skanska Property Poland jest największą transakcją sfinalizowaną w tym roku na rynku biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w historii działalności firmy w regionie CEE. Po raz pierwszy podjęliśmy decyzję o sprzedaży portfolio projektów i był to bardzo dobry krok. Dzięki wzajemnemu zaufaniu, partnerskiemu i profesjonalnemu podejściu Niam oraz naszych doradców, udało nam się sprawnie sfinalizować rozmowy. Ta sprzedaż dobitnie pokazuje jak dużym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się wysokiej jakości budynki na rynkach regionalnych, które są świetnym produktem inwestycyjnym. Wierzymy w te rynki i będziemy nadal w nie inwestować – mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

W procesie sprzedaży firmę wspierały agencje doradcze CBRE oraz Colliers International, które pełniły rolę wyłącznych agentów transakcji. Doradztwo prawne deweloperowi zapewniła kancelaria Dentons, a Niam, kancelaria Linklaters.

Sprzedaż portfolio projektów biurowych stanowi ważny etap w działalności Skanska Property Poland. W ciągu najbliższych lat firma będzie dalej wzmacniać swoją pozycję w polskich miastach regionalnych i w stolicy, a także zamierza kontynuować bliską współpracę z najemcami sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Obecnie Skanska realizuje pięć projektów biurowych: w Warszawie (Atrium 2), Poznaniu (Maraton), Katowicach (Silesia Business Park B i C), Krakowie (Axis) i Łodzi (Nowa Fabryczna) oraz przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnych.

Kapelanka 42 jest pierwszą inwestycją Skanska Property Poland na terenie Krakowa. Budynek A, o całkowitej powierzchni najmu ponad 18 000 mkw., oddano do użytku w III kw. 2014 r. Obiekt został już niemal w całości wynajęty, a także posiada certyfikat LEED na poziomie Gold.  

Axis jest drugim projektem biurowym firmy w Krakowie. Zakończenie prac związanych z budową obiektu wyznaczono na IV kw. 2016 r. Budynek o całkowitej powierzchni najmu 21 000 mkw. został już wynajęty prawie w 50 proc.

Silesia Business Park jest pierwszą inwestycją Skanska Property Poland w Katowicach. W ramach kompleksu docelowo powstaną cztery budynki biurowe, przy czym każdy zaoferuje 12 000 mkw. powierzchni najmu. Pierwszy obiekt – biurowiec A – został oficjalnie otwarty w lutym br. oraz jest już w 80 proc. wynajęty. We wrześniu br. uzyskał certyfikat LEED na poziomie Gold. Z kolei budynek B oddany zostanie do użytku w II poł. października br.  

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz