INTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArchicom logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoTétris Poland logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-BUD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKontor logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoBusiness House logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Fundusz ČS Nemovitostni fond nabył biurowiec HB Reavis

Forum Business Center I
Forum Business Center I
Międzynarodowa grupa deweloperska sprzedała biurowiec Forum Business Center I (Forum BC I) znajdujący się w Bratysławie. Nabywcą budynku jest fundusz ČS Nemovitostni fond.

Międzynarodowa grupa deweloperska sprzedała biurowiec Forum Business Center I (Forum BC I) znajdujący się w Bratysławie. Nabywcą budynku jest fundusz ČS Nemovitostni fond. Transakcja o wartości 46,2 mln euro jest jedną z najważniejszych zawartych w br. na słowackim i czeskim rynku nieruchomości.   

 

Zgodnie z przyjętą przez nas strategią dywersyfikacji portfela zrealizowaliśmy ważny projekt inwestycyjny poza granicami Czech. Wysoka klasa biurowca Forum BC I w połączeniu z faktem, że najemcą obiektu jest prestiżowa spółka Slovak Telekom, sprawia, iż z punktu widzenia inwestorów Forum BC I stanowi naprawdę atrakcyjną ofertę – powiedział Filip Kubricht, prezes zarządu REICO ISČS.

 

Cieszymy się, że udało nam się przeprowadzić tak pomyślną transakcję we współpracy z cenionymi zagranicznymi inwestorami. Zainteresowanie ze strony tak prestiżowego  partnera jak ČS Nemovitostní fond potwierdza, że realizowane przez HB Reavis biurowce klasy premium stanowią cenne aktywa na rynku nieruchomości komercyjnych – dodał Marián Herman, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy HB Reavis.

 

Forum BC I znajduje się u zbiegu ulic Bajkalskiej i Prievozskiej w Bratysławie. Na siedemnastu kondygnacjach naziemnych mieści się 18 500 mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Biurowiec jest jednym z pierwszych na Słowacji budynków biurowych, który uzyskał certyfikat BREEAM Excellent. Od 2013 r. w obiekcie swoją siedzibę ma spółka Slovak Telekom.

 

ČS Nemovitostní fond zarządzany jest przez spółkę REICO ISČS, która w całości należy do firmy Česká Spořitelna (Grupa Erste). Fundusz jest największym i najstarszym podmiotem tego typu funkcjonującym na rynku nieruchomości w Czechach. Do końca listopada br. jego kapitał przekroczył wartość 275 mln euro (7,5 mld koron czeskich).

 


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
mantra