Proton Office

Informatycy wprowadzą się do Trytona

Tryton Business House
Firma działająca w branży IT – Ciklum – podpisał umowę dotyczącą wynajmu powierzchni biurowej w gdańskim biurowcu Tryton Business House.

Firma działająca w branży IT – Ciklum – podpisał umowę dotyczącą wynajmu powierzchni biurowej w biurowcu Tryton Business House. Nowy najemca zajmie ok. 1000 mkw. Gdański oddział firmy będzie odpowiedzialny głównie za rozwój współpracy z klientami, za tworzenie oprogramowania w tych samych technologiach, w jakich ma to miejsce globalnie (PHP, .Net, Java, Mobile Technologies, QA practicies). W nowym biurze w Tryton Business House Ciklum planuje zatrudnić w br. ok. 130 informatyków.       

 

Polska dzięki stabilnym warunkom gospodarczym, wyspecjalizowanej kadrze i otwartej kulturze biznesowej, jest atrakcyjnym miejscem dla firm z branży outsourcingu IT. Będziemy stąd obsługiwali klientów w UE oraz Europie Wschodniej – mówi Alexandre Yakovlev, branch manager Ciklum. Atutem przy wyborze miejsca na oddział była też lokalizacja Gdańska oraz elastyczność Echo Investment, dzięki której w procesie negocjacji, udało się zabezpieczyć wszystkie potrzeby naszej firmy – dodaje.

 

Jednym z kluczowych czynników decydujących o wyborze miejsca na oddział tak dużej, działającej globalnie firmy, jest prestiżowa lokalizacja w ścisłym centrum miasta. Dzięki niej specjaliści mogą koncentrować się na swoich zadaniach w komfortowych warunkach, a po wyjściu z pracy znajdują się w inspirującym, pulsującym życiem otoczeniu – uważa Kornelia Łukaszewska, odpowiadająca za komercjalizację gdańskiego Trytona.

 

Przy wyborze lokalizacji najemcę wspierała firma doradcza CBRE. Ciklum jest już trzecim klientem CBRE, który zdecydował się ulokować swój biznes w budynku Tryton. Firma reprezentuje branżę, która w Trójmieście od wielu lat odnotowuje największy wzrost zatrudnienia, istotna więc była też możliwość zabezpieczenia powierzchni pod dalszą ekspansję – powiedział Mariusz Wiśniewski, szef oddziału CBRE w Trójmieście. 

 

Główna siedziba Ciklum znajduje się na Ukrainie. Firma już od ponad 13 lat świadczy usługi outsourcingowe w branży IT. Obsługuje rynki w ponad 30 krajach. Posiada 15 oddziałów na całym świecie, zatrudniając blisko 2500 pracowników.

 

Tryton Business House jest nowoczesnym biurowcem klasy A, który oferuje 22 000 mkw. powierzchni biurowej. Budynek powstaje w centrum Gdańska przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich. W biurowcu znajdzie się podziemny parking z 262 miejscami postojowymi dla samochodów. W projekcie, którego autorem jest pracownia Arch-Deco z Gdyni, uwzględniono również 72 zadaszone miejsca postojowe dla rowerów. Rowerzyści będą mogli również skorzystać z pryszniców, szatni i suszarni. Tryton Business House jest budynkiem o zróżnicowanej bryle – od strony ul. Jana z Kolna będzie miał 6-kondygnacji, a w środkowej części 11. Obie części połączone zostaną jednokondygnacyjnym hallem – łącznikiem pełniącym funkcję usługowo-biurową, będący ogólnodostępnym pasażem z przejściem w kierunku dworca kolejowego Gdańsk-Główny.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz