Proton Office

Annopol Business Park zostało sprzedane

Annopol Business Park z lotu ptaka
W dniu 28 stycznia br. Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI SA sprzedało kompleks magazynowo-biurowy – Annopol Business Park. Nabywcą został fundusz Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF).

W dniu 28 stycznia br. Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI SA sprzedało kompleks magazynowo-biurowy – Annopol Business Park. Nabywcą został fundusz Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF). Annopol Business Park jest pierwszym tego typu obiektem w portfelu HPSIF, stanowiąc jego atrakcyjne uzupełnienie ze względu na połączenie funkcji magazynowej oraz biurowej. Sfinalizowanie tej transakcji oznacza dla nas doskonały początek nowego roku – mówi Mieczysław Godzisz, prezes zarządu Hines Polska.

Jest to druga udana duża transakcja zawarta pomiędzy naszymi firmami w okresie ostatnich 3 lat, co świadczy o tym, że Hines obdarzył nas ponownie dużym zaufaniem – mówi Jakub Sagan, dyrektor generalny ECI SA. W marcu 2013 r. przeprowadziliśmy z sukcesem transakcję sprzedaży kompleksu budynków biurowych New City i NC2 na warszawskim Mokotowie, a obecnie Hines nabył nasz kompleks Annopol Business Park położony na Białołęce. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i mamy nadzieję, na dalsze udane transakcje nie ukrywając satysfakcji, że tak doświadczony i wymagający partner docenił po raz kolejny wysoką jakość i wyjątkowość naszych projektów – dodał.

W transakcji HPSIF reprezentowała kancelaria Dentons oraz firma doradcza CBRE, a stronę sprzedającą kancelaria Greenberg Traurig. Finansowanie transakcji zapewnił Bank BZWBK reprezentowany przez Norton Rose Fulbright.

Annopol Business Park znajduje się w północno-wschodniej części Warszawy (Białołęka) Na terenie kompleksu, który powstał w latach 2006-2015 znajduje się pięć obiektów magazynowych oraz budynek biurowy o łącznej powierzchni najmu ponad 44 500 mkw., w tym 28 624 mkw. powierzchni magazynowej.

HPSIF jest funduszem zarządzanym przez Hines. Działalność podmiotu opiera się na nabywaniu nieruchomości, a następnie poprawie ich efektywności energetycznej oraz zmniejszaniu emisji zanieczyszczeń poprzez aktywne zarządzanie. Do tej pory fundusz zakupił w Polsce trzy nieruchomości. Jego portfolio obejmuje m.in. trzy budynki biurowe na warszawskim Mokotowie – Ambassador Office Building, Nestle House i Sky Office Center. Aktywami i nieruchomościami w imieniu podmiotu zarządza Hines Polska.

 


0.0
Tagi: Hines
Napisz pierwszy komentarz