Giant

Bravura Solutions wprowadzi się do biurowca Atrium 2

Atrium 2
Atrium 2
Światowy dostawca oprogramowania dla firm z sektora finansowego i ubezpieczeń – Bravura Solutions – wynajął 1200 mkw. powierzchni w warszawskim budynku Atrium 2, realizowanym przez Skanska Property Poland.

Światowy dostawca oprogramowania dla firm z sektora finansowego i ubezpieczeń – Bravura Solutions – wynajął 1200 mkw. powierzchni w warszawskim budynku Atrium 2, realizowanym przez Skanska Property Poland. Firma działa w kraju od przejęcia w 2008 r. od Citi systemu administracji funduszy GTAS, wraz z rozwijającym ten system zespołem. Od tej chwili liczba osób pracujących w warszawskim biurze wzrosła trzykrotnie do ponad 100 osób zajmujących się nie tylko systemem GTAS, ale również innymi kluczowymi produktami Bravury. W ciągu najbliższego roku planowane jest dalsze zwiększanie zatrudnienia. Rozwinęliśmy operacje w Warszawie w odpowiedzi na rosnący popyt rynkowy na produkty Bravury. W ciągu ostatnich siedmiu lat polski zespół potwierdził swoją wartość a warszawski oddział Bravury pełni rolę centrum rozwoju oprogramowania na potrzeby naszych klientów w Europie. Postrzegamy Warszawę jako kluczowe centrum biznesu przyciągające najlepszych specjalistów IT. Krytyczne jest dla nas zapewnienie nie tylko przestrzeni biurowej o odpowiedniej wielkości w ścisłym centrum Warszawy, ale również stworzenie dla naszych pracowników nowoczesnego, przyjaznego i wygodnego środowiska pracy. Przeniesienie naszej siedziby do Atrium 2 pozwala na realizację tych celów, dostarczy nam przestrzeń biurową najwyższej klasy, umożliwiającą planowany rozwój organizacji w nadchodzących latach – mówi Martin Lawson, Dyrektor Operacji Bravura Solutions w Polsce.

 

Atrium 2 pokazuje w jaki sposób ewoluowało nasze myślenie o budynkach biurowych. Dziś liczy się przede wszystkim wygoda i komfort pracowników. Na te potrzeby zwracaliśmy szczególną uwagę podczas projektowania i budynek Atrium 2 idealnie na nie odpowiada – mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Bravura Solutions jest dostawcą rozwiązań IT dla sektorów wealth management, ubezpieczeń na życie oraz administracji funduszy inwestycyjnych. Klienci Bravura Solutions obsługiwani są przez zespół 950 pracowników rozlokowanych w 15 biurach w Australii, Nowej Zelandii, Azji, Wielkiej Brytanii, Polsce oraz Republice Południowej Afryki.

 

Atrium 2 powstaje w okolicy Ronda ONZ w Warszawie. Obiekt złożony będzie z 15 kondygnacji naziemnych oraz czterech podziemnych z 125 miejscami parkingowych dla najemców. Budynek zaoferuje łącznie ponad 20 000 mkw. powierzchni najmu. Obecnie prowadzone są prace związane z wykończeniem wnętrz obiektu. Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Pierwszym najemcą Atrium 2 została kancelaria prawna DLA Piper. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Skanska SA. Projekt budynku powstał w pracowni architektonicznej PRC Architekci. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz