Proton Office

EKO Kancelaria prawna PATH w biurowcu Moniuszki 1A

Monuszki 1A
Monuszki 1A
Kancelaria Prawna PATH Augustyniak, Hatylak i Wspólnicy wraz z AWANS Corporate Services wynajęły całe piętro w biurowcu Moniuszki 1A. Firmy zajmą w budynku ponad 500 mkw. powierzchni biurowej.

Kancelaria Prawna PATH Augustyniak, Hatylak i Wspólnicy wraz z AWANS Corporate Services wynajęły całe piętro w biurowcu Moniuszki 1A. Firmy zajmą w budynku ponad 500 mkw. powierzchni biurowej, a nowym biurze zostaną skonsolidowane wszystkie dotychczasowe podmioty. W procesie transakcyjnym najemcom doradzał Dział Powierzchni Biurowych CBRE.

 

Od kilku kwartałów obserwujemy zainteresowanie konsolidacją powierzchni biurowej przez najemców. Dzięki bardzo dobrym warunkom najmu w Warszawie coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie swoich oddziałów do jednej siedziby. Takie działanie pozwala na jej sprawniejsze zarządzanie, rozwój kultury organizacyjnej oraz przyczynia się do tworzenia innowacji. Praca zespołowa jest jedną z najważniejszych wartości w XXI w. Odpowiednia lokalizacja oraz aranżacja biura pozwalają pracownikom na sprawniejsze i efektywniejsze działania – mówi Mariusz Gawarecki, Property Negotiator, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE.

 

Kancelarie prawne nie są już dużą grupą najemców biorąc pod uwagę wynajmowaną powierzchnie. Jednak obecność takiej organizacji w biurowcu stanowi często o jego prestiżu. Z kolei biuro w dobrym budynku wpływa pozytywnie na prestiż kancelarii. Ta zależność jest widoczna w liczbach – przeszło 75 proc. umów zawartych przez kancelarie prawne w ubiegłym roku dotyczyło centralnej strefy biurowej. Najczęściej były to nowe umowy (55 proc.), jednak miały miejsce także ekspansje i renegocjacje umów.

 

Biurowiec Moniuszki 1A jest 18-kondygnacyjnym obiektem klasy A. Zlokalizowany on jest w ścisłym centrum Warszawy, między ul. Marszałkowską a Nowym Światem. Budynek posiada certyfikat BREEAM. W obiekcie w ostatnim czasie przeprowadzono gruntowną modernizację powierzchni wspólnych oraz pięter. Za komercjalizację budynku oraz zarządzanie nieruchomością na zlecenie funduszu Catalyst Capital odpowiada NAI Estate Fellows.
 


2.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz