Proton Office

Immofinanz z umowami najmu na ok. 18 000 mkw.

Nimbus Office
Crown Tower
W ciągu ostatnich trzech miesięcy austriacki inwestor zawarł umowy najmu łącznie na ok. 18 000 mkw. powierzchni, z czego 10 500 mkw. przestrzeni dotyczyło nowych kontraktów.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy austriacki inwestor zawarł umowy najmu łącznie na ok. 18 000 mkw. powierzchni, z czego 10 500 mkw. dotyczyło nowych najemców. Wynajęte przestrzenie znajdują się w dziewięciu budynkach biurowych należących do portfolio Immofinanz. Nieprzerwanie jesteśmy skoncentrowani na realizacji ambitnych celów w zakresie najmu powierzchni w naszych budynkach biurowych i nieprzerwanie potrafimy być w tym zakresie skuteczni. Każda podpisana umowa, bez względu na jej wielkość lub to, czy dotyczy nowego klienta, czy też przedłużenia aktualnego najmu, cieszy nas tak samo, szczególnie patrząc z perspektywy jakże silnie konkurencyjnego otoczenia rynkowego – skomentowała Magdalena Kowalewska, country manager Asset Management Office, Immofinanz Poland. W ostatnich miesiącach zaobserwowaliśmy, że zainteresowanie naszą ofertą rozkłada się wyjątkowo proporcjonalnie na wszystkie budynki, co stanowi potwierdzenie, że nasz portfel jest odpowiednio sprofilowany –  dodała.

 

Wśród ostatnich, największych umów najmu zawartych przez austriackiego inwestora znajduje się kontrakt na 3500 mkw. powierzchni, na którą zdecydowała się firma z sektora ubezpieczeniowego w Bokserska Office Center oraz niemal 1000 mkw. przestrzeni w budynku Crown Tower, wynajęte przez działające w sektorze badań klinicznych przedsiębiorstwo Chiltern International. Ponadto dostawca usług doradczych, outsourcingowych i inwestycyjnych – firma Mercer – zdecydował się na wynajęcie dodatkowej powierzchni w Nimbus Office (prawie 1500 mkw.).

 

Z kolei w ostatnim czasie najwięcej umów najmu, bo aż siedem, zostało podpisanych w Parku Postępu. Na przedłużenie kontraktu dotyczącego wynajmu powierzchni w inwestycji zdecydowała się m.in. firma działająca w segmencie FMCG Brown-Forman (1300 mkw.), reprezentująca sektor farmaceutyczny – Medac (prawie 800 mkw.) czy tez firma usługowa EBS (500 mkw.). Podobną liczbę umów podpisano w projekcie IO-1. Do grona najemców obiektu dołączyła spółka konsultingowa – NIRAS IC (ok. 350 mkw.) oraz inwestycyjna – Zillion Commercial (ponad 200 mkw.). W budynku umowę najmu przedłużyła również firma technologiczna Xstream (ponad 900 mkw.).

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz