Giant

Maraton celem firm outsourcingowych

Maraton
Maraton
Do grona najemców poznańskiego biurowca realizowanego przez Skanska Property Poland dołączyła kolejna firma z sektora usług biznesowych – APS (Administration Personnel Services).

Do grona najemców poznańskiego biurowca Maraton, realizowanego przez Skanska Property Poland, dołączyła kolejna, trzecia już firma z sektora usług biznesowych – APS (Administration Personnel Services) należąca do Bertelsmann Media Sp. z o.o. Nowy najemca wynajął w budynku przeszło 3000 mkw. powierzchni biurowej. Spółka APS w nowym biurze skonsoliduje większość swoich poznańskich operacji. Aktualnie firma zatrudnia niemal 800 osób, które realizują zadania z zakresu obsługi klienta, telesprzedaży oraz back office dedykowane branży telekomunikacyjnej.

 

Wybór nowej powierzchni biurowej dla spółki APS to efekt dynamicznego rozwoju naszej firmy. Pozyskiwanie nowych oraz wzrost istniejących projektów wpływa na zwiększenie skali naszej działalności, a tym samym zapotrzebowanie na nowe powierzchnie i nowych współpracowników. Przewidujemy, że trend ten będzie się utrzymywał również w kolejnych latach. Ponadto mocno koncentrujemy się na dwóch najważniejszych dla nas grupach interesariuszy: klientach i konsultantach, a nowoczesna powierzchnia, jaką jest biurowiec Maraton, pozwoli nam wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, a także zapewni większą elastyczność w zakresie skalowalności biznesu – mówi Małgorzata Żuchowska, dyrektor zarządzający APS Sp. z o.o.

 

Jesteśmy przekonani, że współpracownicy APS będą czuć się dobrze w budynku Maraton, który zaprojektowaliśmy z myślą o spełnieniu potrzeb dynamicznie rozwijających się firm – mówi Agnieszka Krawczyk-Rogowska, menedżer ds. wynajmu w Skanska Property Poland.

 

Podczas wyboru lokalizacji i procesu negocjowania warunków umowy firmę APS reprezentowała agencja doradcza CBRE. Decyzja firmy APS o ulokowaniu swojej siedziby w tak atrakcyjnej lokalizacji oraz zaawansowanym technicznie obiekcie, wynika z dbałości o współpracowników oraz chęci zapewniania im atrakcyjnego środowiska pracy. Dzięki udanym negocjacjom przeprowadzonym w trakcie procesu doradczego, najemca ma możliwość elastycznej ekspansji w ramach obiektu w przyszłości, co było niezmiernie istotne dla firmy z tak stabilną, rozwojową strategią – mówi Anna Trębicka, Senior Property Negotiator, Dział Powierzchni Biurowych w CBRE.

 

Biurowiec Maraton realizowany jest przez Skanska Property Poland przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu. Budynek zaoferuje najemcom łącznie 25 000 mkw. powierzchni najmu. Składać się będzie z sześciu pięter nadziemnych oraz dwóch pod ziemią. Budowa inwestycji rozpoczęła się w styczniu 2015 r., a zakończy w IV kw. br. Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska SA. Projekt biurowca powstał w pracowni CDF Architekci. Za jego komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland. Pierwszym najemcą biurowca została firma Duni European Finance Function, świadcząca usługi z zakresu finansów i księgowości, a drugim Bridgestone – międzynarodowy producent opon i materiałów gumowych – który stworzy w Maratonie centrum usług wspólnych.
 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz