Giant

Willa Kestenberga wynajęta przez firmę Oberthur

Willa Kestenberga
Willa Kestenberga
Firma Oberthur Technologies R&D Poland wynajęła 1772 mkw. powierzchni w wyremontowanej łódzkiej willi fabrykanckiej Jakuba Kestenberga.

Firma Oberthur Technologies R&D Poland, która należy do francuskiej grupy działającej w branży IT, z końcem marca br. wynajęła 1772 mkw. powierzchni w wyremontowanej łódzkiej willi fabrykanckiej Jakuba Kestenberga. Nowy najemca przeprowadzi się do budynku usytuowanego na skraju Nowego Centrum Łodzi, u zbiegu ulic Jaracza i Sterlinga, w czerwcu br. Firma zajmie całą nieruchomość. Wprowadzenie się do Willi Kestenberga jest dla nas ekscytujące, bo budynek jest jedyny w swoim rodzaju – mówi Adam Federowicz, prezes zarządu Oberthur Technologies R&D Poland. Piękny architektonicznie, z inspirującymi pofabrykanckimi wnętrzami, z zieloną powierzchnią wokół, a do tego świetnie zlokalizowany – 5 minut pieszo od nowego dworca Łódź Fabryczna. Przeprowadzka wynika też z naszego dynamicznego wzrostu zatrudnienia w Łodzi – dodaje.

 

Właścicielem i inwestorem renowacji obiektu jest firma Inwestor z Łowicza. W rewitalizację Willi Kestenberga włożyliśmy nie tylko pokaźne środki finansowe – także aby spełnić wysokie wymagania najemcy – i ogromny nakład pracy. Realizowaliśmy ją także z wielką pasją, tak aby budynek służył nie tylko jako siedziba Oberthur, ale również podobał się mieszkańcom, był jedną z wizytówek Łodzi – mówi Janusz Mostowski, właściciel firmy Inwestor.

 

Podczas transakcji firmie Oberthur doradzał łódzki oddział Colliers International. Wynajęcie Willi Kestenberga przez czołową firmę branży IT – Oberthur pokazuje, że charakterystyczne dla Łodzi nieruchomości pofabryczne czy pofabrykanckie, często zabytkowe, mogą być doskonałą ofertą dla firm bazujących na kreatywności. Na przykład firm IT, tworzących oprogramowanie. Atmosfera pracy w takim biurze jest wyjątkowa. Przygotowanie powierzchni wymaga jednak wielkiej otwartości dewelopera na potrzeby najemcy i doskonałej współpracy – komentuje Marcin Włodarczyk, dyrektor łódzkiego oddziału Colliers International.

 

Rozwój Oberthur i renowacje Willi Kestenberga pozytywnie oceniają także władze Miasta. Cieszy nas zarówno dynamiczny wzrost Oberthur w Łodzi, jak i wzorcowy przykład rewitalizacji pięknego pałacu. Fakt, że kolejna firma informatyczna zdecydowała się na Łódź jest dla nas sygnałem, że inwestorzy z branży IT widzą w mieście potencjał. Ponadto, biorąc pod uwagę to, że Oberthur zdecydował się na ulokowanie swojej siedziby w miejscu o tak wyjątkowym charakterze pokazuje, że działania rewitalizacyjne prowadzone w mieście mają sens i przynoszą oczekiwane rezultaty – mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

 

Oberthur jest obecny na łódzkim rynku od prawie dwóch lat. Zajmuje się badaniami i rozwojem (R&D) oraz dostarczaniem oprogramowania dla największych marek na świecie.

 

Za projekt renowacji Willi Kestenberga była odpowiedzialna Pracownia Projektowa EDS STUDIO Anna Mostowska, natomiast za prace remontowo-budowlane firma Budowa z Łowicza.
 


3.0
Napisz pierwszy komentarz