Giant

Nowy projekt biurowy na Mokotowie

Dział Development Consultancy firmy CB Richard Ellis, we współpracy z biurem CBRE z Hiszpanii, reprezentował firmę Acciona w sprzedaży gruntu położonego na warszawskim Mokotowie.
Dział Development Consultancy firmy CB Richard Ellis, we współpracy z biurem CBRE z Hiszpanii, reprezentował firmę Acciona w sprzedaży gruntu położonego na warszawskim Mokotowie. Nabywcą była firma HB Reavis, jeden z wiodących developerów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
 
Nieruchomość o powierzchni 16,000 m kw. zlokalizowana jest przy ulicy Konstruktorskiej 11 i posiada prawomocne pozwolenie na budowę budynku biurowego o wielkości 45,000 m kw.
 
To pierwszy tego typu zakup firmy HB Reavis w Polsce, który poprzedziły ostatnie inwestycje na rynku biurowym w Pradze. Transakcją tą słowacki developer rozpoczyna ekspansję rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Budowa biurowca rozpocznie się w pierwszym kwartale 2011 roku, a zakończenie prac jest planowane na koniec 2012 roku.

Transakcja ta była świetnym przykładem wejścia na polski rynek – był to zakup znakomicie zlokalizowanej nieruchomości, z dużym potencjałem – powiedział Mikołaj Martynuska, dyrektor działu Development Consultancy w CBRE.


0.0
Tagi: HB Reavis CBRE
Napisz pierwszy komentarz