Giant

Skanska kupuje sporą działkę w Warszawie

Skanska kupuje od spółki z grupy Boryszew SA sporą działkę w Warszawie, na której terenie miały stanąć dwie wieże.

Grupa Skanska zawarła ze spółką Eastside – Bis (spółka pośrednio zależna od firmy Boryszew SA) porozumienie dot. warunków sprzedaży działki w Warszawie oraz projektu inwestycyjnego realizowanego na tej nieruchomości. Działka ta znajduje się w Warszawie przy ul. Łuckiej, a jej powierzchnia wynosi ponad 5700 mkw. Łączna kwota sprzedaży to ok. 96 mln złotych netto. 

 

Skanska prawa do nieruchomości będzie mogła zostać zawarta po spełnieniu warunku, jakim jest nieskorzystanie z prawa pierwokupu przysługującego prezydentowi miasta. W raporcie 46/2016 grupy Boryszew SA czytamy, że zakończenie transakcji planowane jest na sierpień br. Według „Gazety Wyborczej” Skanska zakupiła działkę, aby wybudować na niej biurowce, jednak sama firma nie komentuje jeszcze tego zakupu.

 

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” działka została sprzedana wraz z pozwoleniem na budowę dwóch wież wysokich na 105 m. posiadających wspólne podium. Jedna z nich miała być 30-kondygnacyjnym biurowcem, a druga apartamentowcem. Budowa wież została uwzględniona w planie zagospodarowania rejonu ul. Żelaznej dwa lata temu. Pozwolenie dotyczy budowy budynków mieszkalnych oraz biurowców.

 

Boryszew SA to jedna z największych grup przemysłowych w Polsce. Jej zakłady produkcyjne zlokalizowane są w 13 krajach na 4 kontynentach. Grupa zatrudnia ponad 8 tys. pracowników. Jej specjalizacją jest przygotowanie komponentów do produkcji samochodów oraz przetwórstwo metali nieżelaznych. 

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz