Proton Office

North Gate z trzema transakcjami

Biurowiec North Gate w Warszawie (fot. materiały prasowe)
Biurowiec North Gate w Warszawie (fot. materiały prasowe)
W II kw. 2016 r. sfinalizowane zostały trzy transakcje najmu, dzięki którym w budynku North Gate w Warszawie zostało wynajęte łącznie ponad 1400 mkw. powierzchni.

Transakcje najmu obejmowały renegocjację z dwoma dotychczasowymi najemcami – spółką JARA i firmą BPG Polska. Spółka JARA zdecydowała się na powiększenie wynajmowanej powierzchni (obecnie zajmuje ona ok. 685 mkw.), a firma BPG Polska przedłużyła umowę najmu. Budynek North Gate zyskał także nowego najemcę. Jest nim Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (Office for Democratic Institutions and Human Rights – ODIHR). Jest to europejska instytucja podlegająca OBWE. Zajmie ona w biurowcu powierzchnię ponad 250 mkw.

 

Ostatnie miesiące są dla nas wyjątkowo intensywne i to nie tylko w związku z pracami w zakresie planowanej modernizacji North Gate, ale także za sprawą i w dużej mierze dzięki finalizowanym transakcjom najmu w tym budynku (…). Wspólnymi siłami udało nam się zabezpieczyć umowy najmu na ponad 1 400 m kw. – twierdzi Łukasz Laskowski, Asset Manager prowadzący biuro Deka Immobilien w Polsce. W procesie wynajmu fundusz DEKA Immobilien, który jest właścicielem nieruchomości reprezentowany był przez firmę Knight Frank.

 

North Gate to 24-kondygnacyjny budynek klasy A, zlokalizowany w Warszawie przy ul. Bonifraterskiej 17 i oferujący ok. 30 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. W obiekcie znajduje się 5-piętrowy parking zapewniający najemcom 310 miejsc postojowych, restauracja, a także punkty handlowe – wśród nich m.in. firmowa księgarnia wydawnictwa C.H. Beck. Kompleks posiada certyfikat BREEAM In-Use z oceną Very Good w kategorii "Asset" i "Building Management".

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz