PGE Narodowy

Maraton z nowymi najemcami

Biurowiec Maraton w Poznaniu
Maraton najemcom oferuje powierzchnię wielkości niemal czterech Stadionów Miejskich w Poznaniu
We wrześniu do Maratonu wprowadzi się CenturyLink, a dwa miesiące później grono najemców tego obiektu powiększy się o REHAU Business Services. Obecnie poziom komercjalizacji poznańskiego biurowca wynosi ponad 53 proc.

CenturyLink to centrum outsourcingowe amerykańskiej firmy zajmującej się usługami telekomunikacyjnymi. Jest to czwarta firma z sektora usług dla biznesu, która podjęła decyzję o wynajmie powierzchni w Maratonie. Zajmie ona ponad 960 mkw. powierzchni, a poznański oddział stanie się jedynym na świecie, który zaoferuje kontakt z klientem w dwunastu językach.

 

Biurowiec Maraton to była miłość od pierwszego wejrzenia – wysokie standardy w połączeniu z dużą funkcjonalnością i doskonałą lokalizacją! CenturyLink od zawsze ma swoją siedzibę w samym centrum miasta, a poprzez przeprowadzkę do Maratonu jesteśmy w stanie wprowadzić więcej udogodnień dla naszych obecnych i przyszłych pracowników. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że już we wrześniu będziemy mogli wprowadzić się do naszego nowego biura – mówi Tim Oldenburg, dyrektor operacyjny CenturyLink w Polsce.

 

W listopadzie grono najemców budynku powiększy się o REHAU Business Services. Jest to europejskie centrum usług wspólnych należące do firmy, która specjalizuje się w przetwórstwie polimerów. Firma ta jest jednym z czołowych dostawców produktów i rozwiązań systemowych dla branży budowlanej, przemysłowej, meblarskiej i motoryzacyjnej. Pierwsze swoje centrum usług biznesowych w Europie REHAU otworzy w Maratonie na 700 mkw. powierzchni.

 

Choć REHAU posiada już związki z Poznaniem, REHAU Business Services dopiero wkracza na rynek BPO/SSC w tym mieście. Dlatego właśnie szukaliśmy atrakcyjnej lokalizacji o wysokim standardzie w centrum miasta, która pozwoliłaby na elastyczność w kwestii wystroju wnętrza i ewentualnego powiększenia przestrzeni – komentuje Felix Ramaekers, dyrektor zarządzający REHAU Business Services Sp. z o.o.

 

Maraton to inwestycja biurowa Skanska Property Poland w Poznaniu. W transakcji najmu CenturyLink doradzała firma Knight Frank, a REHAU reprezentowała agencja doradcza JLL. Maraton zlokalizowany jest w centrum miasta. Najemcom zaoferuje on powierzchnię wielkości niemal czterech Stadionów Miejskich w Poznaniu, czyli ok. 25 000 mkw. Projekt będzie miał sześć pięter oraz dwie kondygnacje podziemne z ponad 300 miejscami parkingowymi. Oddanie Maratonu do użytku jest zaplanowane na IV kwartał 2016 r.

 


1.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz