Proton Office

Pierwszy polski oddział Altium

Kompleks biurowy Silesia Business Park
Kompleks biurowy Silesia Business Park
Międzynarodowy koncern IT, posiadający australijskie korzenie, otworzy swój pierwszy oddział w Polsce. Firma Altium postanowiła wprowadzić się do Silesia Business Park w Katowicach.

Altium swoją siedzibę ulokuje w Silesia Business Park w Katowicach, wynajmując prawie 770 mkw. przestrzeni biurowej. Do budynku B kompleksu firma wprowadzi się w październiku br. Sąsiadami nowego najemcy będą m.in. Capgemini oraz dwie spółki grupy Orbico. Firma Altium jest światowym liderem w zakresie rozwoju oprogramowania do projektowania kluczowych podzespołów urządzeń elektronicznych. Dotychczas firma otworzyła swoje europejskie oddziały w Karlsruhe (Niemcy), Amersfoort (Holandia) oraz Kijowie (Ukraina). 

Silesia Business Park staje się miejscem, gdzie swoją przestrzeń na przyszłość znajduje wielu globalnych graczy, którzy wierzą w Katowice. W jednym kompleksie obok siebie znajdą się działający na całym świecie przedstawiciele branży IT, firma konsultingowa oraz znany dystrybutor z branży FMCG. Wybór Polski i Katowic przez Altium - doświadczonego giganta na rynku IT to wspaniały dowód, że miasto wybija się w tej dziedzinie coraz wyżej. Jesteśmy pewni, że cennym specjalistom nowego najemcy będzie się u nas wygodnie pracowało – mówi Tomasz Zydorek, negocjator ds. wynajmu w Skanska Property Poland. 

Kompleks Silesia Business Park przez mieszkańców Katowic określany jest mianem „tiramisu”. Tę nieoficjalną nazwę zawdzięcza on fasadzie w charakterystyczne czarne, złote i brązowe pasy, przywodzące na myśl popularny deser. Kompleks biurowy składa się obecnie z trzech budynków (docelowo będą to cztery bliźniacze obiekty) położonych przy jednej z głównych ulic w Katowicach. Powierzchnia najmu każdego z nich wyniesie 12 000 mkw. Każdy budynek kompleksu uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska SA. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland. Na parterze obiektu ulokowane jest centrum medyczne. Po przeprowadzce Altium, budynek B będzie skomercjalizowany w 82 proc. Obecnie trwają prace nad budową budynku C, których zakończenie zaplanowane jest na IV kwartał 2016 r. 


2.0
Napisz pierwszy komentarz