Giant

Innowacje w Nowej Fabrycznej

Wizualizacja biurowca Nowa Fabryczna w Łodzi.
Polski oddział szwedzkiej grupy IT Cybercom przeprowadzi się do Nowego Centrum Łodzi. W Nowej Fabrycznej firma wynajęła ponad 2500 mkw. powierzchni. W najbliższym roku planuje ona także powiększenie zespołu z 250 do 300 osób.

Cybercom zamierza stworzyć w nowym biurze przestrzeń sprzyjającą wymianie pomysłów pomiędzy zespołami i stymulującą kreatywność uwalnianą w ramach Innovation Zone. W powiększonym zespole firma wprowadzi się do budynku w II półroczu 2017 r. 


Sercem naszej firmy jest Innovation Zone, w którym powstają projekty niekomercyjne, prototypy oparte o najnowsze technologie, często startupowe lub społeczne, rewolucyjne – ale niedofinansowane. Taki inkubator innowacji potrzebuje miejsca wyzwalającego kreatywnego ducha. Jako firma technologiczna, zatrudniająca głównie programistów oraz mocno inwestująca właśnie w innowacje, chcieliśmy też nowoczesnej, oryginalnej siedziby, która będzie stanowić naszą wizytówkę. Zdajemy sobie sprawę, jak istotna dla naszych specjalistów jest przestrzeń, w której na co dzień się znajdują. Chcemy dać im możliwość pracy w rożnych miejscach biura, w zależności od zmieniających się projektów, szansę na formalną komunikację oraz nieformalną integrację podczas dnia i dobre warunki do rozmów video z zagranicznymi klientami. Możliwość zbudowania takiego miejsca daje nam Nowa Fabryczna – komentuje Marcin Siech, managing director Cybercom Poland.


Cybercom Poland to część szwedzkiej grupy IT, która na całym świecie zatrudnia ponad 1000 osób w 5 krajach. Firma specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania w projektach realizowanych dla klientów. Innym obszarem działalności firmy są także usługi security oraz innowacji w ramach tzw. Internet of Things (IoT). 


Nowa Fabryczna stanowi drugi projekt biurowy Skanska w Łodzi po wynajętym i sprzedanym budynku Green Horizon. Kompleks Nowa Fabryczna oferuje ok. 21 500 mkw. całkowitej powierzchni najmu. Składa się on z 7 kondygnacji naziemnych I 2 podziemnych. Zakończenie budowy przewidziane jest na przełom I i II kw. 2017 r. Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A., zaś autorem projektu architektonicznego jest śląska pracownia Medusa Group. 

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz