Giant

Skanska sprzedała biurowiec

Biurowiec Atrium 2
Skanska sprzedała Atrium 2 na rzecz jednej z największych firm inwestycyjnych w Niemczech - HANSAINVEST Hanseatische Investment-GmbH. Atrium 2 to najnowsza i ósma już inwestycja Skanska w ścisłym centrum biznesowym Warszawy.

Dzięki Atrium 2 jesteśmy w stanie dalej dywersyfikować nasze portfolio aktywów. To nasza pierwsza inwestycja w Polsce. Liczymy na kolejne transakcje na tym perspektywicznym rynku – powiedział Nicholas Brinckmann, dyrektor zarządzający HANSAINVEST.


Atrium 2 znajduje się w pobliżu ronda ONZ. Obiekt ten jest zasiedlony przez trzech najemców: Credit Suisse, DLA Piper i Bravura Solutions. 

 

Centrum Warszawy wciąż wzbogaca się o nowe budynki biurowe. Jako Skanska jesteśmy największym budowniczym tej części miasta – od 1995 r. dostarczyliśmy tutaj około 135 000 mkw. Atrium 2 jest projektem bardziej kameralnym, o standardzie i estetyce porównywalnej z najlepszymi budynkami biurowymi najwyższej klasy w Europie. Staramy się z projektu na projekt ustawiać poprzeczkę coraz wyżej i zawsze o kilka kroków wyprzedzać rynek – budować innowacyjnie, z lepszym zrozumieniem ludzkich potrzeb względem miejsca do pracy i otoczenia – komentuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland. 

 

Atrium 2 to budynek, którego architektura nawiązuje do modernizmu. W elewację obiektu na parterze wpleciony został motyw warszawskiej, modernistycznej mozaiki. Biurowiec oferuje 20 000 mkw. całkowitej powierzchni najmu. Budynek składa się z 15 kondygnacji naziemnych i 4 podziemnych. Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie platynowym. 

 

Skanska zadbała także o przestrzeń wokół budynku. Przy biurowcu powstał zielony skwer, mała architektura i mural „Zrównoważone miasto”. Skanska realizuje też rewitalizację pobliskiego pasa zieleni wzdłuż ul. Ciepłej oraz angażuje się w budowę społecznego placu przy ul. Krochmalnej.

 

Autorem projektu Atrium 2 jest warszawskie biuro architektoniczne PRC Architekci, a generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. budowania uniwersalnego i będzie ubiegać się o certyfikat „Obiekt bez barier” dla wszystkich swoich inwestycji w trakcie realizacji i tych, które są projektowane. Będą one w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, osób starszych oraz rodziców z małymi dziećmi. 

 

W procesie sprzedaży inwestora HANSAINVEST Hanseatische Investment-GmbH wspierała firma MF Capital, natomiast Skanska Property Poland reprezentowała firma doradcza JLL. Od strony prawnej transakcję po stronie kupującego obsługiwała kancelaria Greenberg Traurig Grzesiak, a po stronie sprzedającego – globalna firma prawnicza Dentons

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz