Giant

Biuro z widokiem na morze

Biurowiec Olivia Star - wizualizacja
Biurowiec Olivia Star - wizualizacja
Do biurowca Olivia Star wprowadzi się spółka Schibsted Tech Polska należąca do norweskiej grupy mediowej Schibsted Media Group. W tym najwyższym budynku biurowym w Trójmieście firma wynajmie biuro na 21 piętrze.

Schibsted Tech Polska sp. z o.o. zajmie ponad 860 mkw. na 21 piętrze w budynku biurowym Olivia Star w Trójmieście. Firma wprowadzi się do nowego biurowca w IV kw. 2017 r. Najemcę w procesie poszukiwania nowej lokalizacji i negocjowania warunków umowy reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL

 

Miło nam, że firma Schibsted Tech Polska ponownie zwróciła się do nas o wsparcie w procesie wyboru biura. Pracownicy Schibsted zyskają nowe, przestronne biuro z widokiem na Zatokę Gdańską. Ekspansja norweskiego giganta technologicznego potwierdza mocną pozycję Trójmiasta na polskiej mapie sektora nowoczesnych usług dla biznesu – mówi Magdalena Sierant, młodszy konsultant z trójmiejskiego oddziału JLL.

 

Gdański oddział Schibsted Tech Polska zajmuje się opracowywaniem systemów informatycznych. Są one udostępniane milionom użytkowników poprzez aplikacje webowe oraz mobilne. Firma w Gdańsku obecna jest od 2014 r. 

 

Nasze centrum programistyczne systematycznie rośnie, wykorzystując korzystne warunki do prowadzenia tego typu działalności oferowane przez Gdańsk. Dalszy rozwój firmy, związany ze stworzeniem kolejnych miejsc pracy, wymaga większej, nowoczesnej i dobrze wyposażonej powierzchni biurowej w prestiżowej lokalizacji. Przeprowadzka do nowego biura pomoże zrealizować nasze strategiczne zamierzenia – komentuje Filip Szczucki, dyrektor gdańskiego oddziału Schibsted Tech Polska.

 

Olivia Star to 35-piętrowy budynek. Obiekt oferuje ok. 45 000 mkw. powierzchni najmu. Budynek stanowi kolejny etap rozwoju centrum biurowego Olivia Business Centre. Najwyższe piętra biurowca przeznaczone będą na ogólnodostępny taras widokowy, restaurację i centrum konferencyjne. Z wysokości  ponad 150 m będzie można podziwiać panoramę obejmującą Zatokę Gdańską, klify Gdyni, porty, Półwysep Helski i Trójmiejski Park Krajobrazowy. 


Firmie Schibsted szczególnie zależało na reprezentacyjnym biurze najwyższej jakości. Olivia Star będzie najnowocześniejszym budynkiem wysokościowym w Polsce i jednocześnie pierwszym klasy A+ w naszym regionie. Unikatowym rozwiązaniem w tak wysokim obiekcie jest elewacja z uchylnymi elementami, umożliwiającymi naturalną wentylację wszystkich pięter biurowych. Najwyższe kondygnacje Olivia Star, z zewnętrznym tarasem, kawiarnią, restauracją i wielkim centrum konferencyjnym, będą publicznie dostępne. Z topowej, ale też i z biura Schibsted rozciągać się będzie widok na Gdańsk i Gdynię. Parter budynku zostanie połączony z ogrodem zimowym, zaprojektowanym jako tętniące życiem miejsce wydarzeń edukacyjnych i artystycznych, które za dnia będzie przestrzenią relaksu także dla pracowników Schibsted. Podobnie jak popularne kawiarnie i restauracje, które znajdą się na parterze – mówi Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu Olivia Business Centre.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz