Proton Office

Najemca powiększa biuro w Sky Tower

Biurowiec Sky Tower we Wrocławiu
Biurowiec Sky Tower we Wrocławiu
Centrum usług wspólnych firmy QIAGEN przedłużyło umowę najmu w Sky Tower. Po dobraniu nowej powierzchni QIAGEN zajmuje 3500 mkw. Proces negocjacji obecnej i poprzedniej umowy najmu prowadziła firma doradcza CBRE.

Elastyczność wynajmującego, umowy najmu oraz lokalizacja to kluczowe elementy dla najemców z sektora SSC/BPO. Ten biznes jest bardzo dynamiczny, zapotrzebowanie na powierzchnie stale rośnie, zwiększają się też wymagania dotyczące jakości powierzchni. Rynek pracownika powoduje, że najemcy traktują biuro jako czynnik motywacyjny, dlatego coraz częściej wdrażana jest strategia środowiska pracy, która zakłada elastyczne formy pracy, a także dba o ciekawy efekt wizualny biura – mówi Paweł Boczar, doradca z firmy CBRE, który współpracował z firmą QIAGEN.

 

Swoje biuro w Sky Tower firma QIAGEN ma od dwóch lat. Jednak ze względu na rozwój biznesowy najemca zdecydował się na powiększenie lokalizacji. Po powiększeniu najmu łączny metraż wyniósł około 3500 mkw., co sprawia, że QIAGEN jest jednym z największych najemców biurowca. Warto zaznaczyć, że biurowiec Sky Tower należy do najwyższego w Polsce (212 metrów, 50 pięter) kompleksu architektonicznego. 

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji firmy QIAGEN, która była wspierana w całym procesie przez CBRE. Uważamy, że przedłużenie umowy na kolejne lata i zwiększenie metrażu powierzchni w naszym biurowcu, to potwierdzenie słusznej drogi jaką obraliśmy, aby wspólnie stworzyć niesztampowe biuro. Na życzenie klienta dopasowaliśmy m.in. wysokość pomieszczeń do 4 metrów oraz przy współpracy naszego architekta wdrożyliśmy rozwiązania dotyczące przyjaznego środowiska pracy. Dodatkowo, dbamy o najwyższą jakość procesu zarządzania naszym budynkiem. Zespół zarządzający jest częścią firmy wynajmującego i jest on zlokalizowany na miejscu w biurowcu. Powyższe dwa aspekty zawsze stawiamy na pierwszym miejscu, tak aby budować długie relacje z naszymi partnerami – mówi Piotr Pirogowicz, dyrektor ds. najmu, LC Corp SA.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz