Giant

IHS Markit stawia na rozwój w Gdańsku

|
Firma IHS Markit otworzyła swoje nowe biuro w Gdańsku. Na swoją siedzibę wybrała biurowiec C200 Office.

IHS Markit to międzynarodowa firma, która specjalizuje się w ekonomicznej, finansowej i przedmiotowej analizie różnych rynków, a także wspomaga proces decyzyjny u klientów biznesowych i instytucjonalnych. Swoje nowe biuro ulokowała ona w obiekcie C200 Office. To właśnie w tym gdańskim biurowcu na powierzchni 4300 mkw. zostały zaaranżowane nowoczesne przestrzenie do rożnego rodzaju pracy. W nowej siedzibie IHS Markit nie brakuje miejsc do pracy w skupieniu lub wykonywania zadań zespołowych. Przygotowane zostały także pomieszczenia do odpoczynku i relaksu. 

Nasze nowe biuro w Gdańsku od początku miało wspierać ambitne plany zatrudnienia ponad 100 nowych specjalistów. Wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów programistycznych, pracujących w najnowszych technologiach środowisk .NET i Java, metodami Agile/Scrum, w modelu DevOps, miało ogromny wpływ na projektowanie nowej siedziby. Każdy zespół pracuje w pokoju agilowym wyposażonym w najwyższej jakości sprzęt, stanowiska pracy umożliwiające także pracę w pozycji stojącej, a szczególnie dające wspaniałe warunki do komunikacji wewnątrz zespołowej przy jednoczesnym odseparowaniu akustycznym od pozostałej części biura. Pracownicy wychodzący z pomieszczeń pracy „war room” wchodzą w inną atmosferę, prawie domową, gdzie mają wiele miejsc odpoczynku i relaksu. Ponadto, takie miejsca jak Lunch-Plaza czy Chill-out są nietuzinkowe – mówi Andrzej Dostatni*, szef IHS Markit w Gdańsku. 

W gdański oddziale IHS Markit (wcześniej Primark Poland, GlobalInTech oraz IHS Global) obecnie pracuje ponad 200 specjalistów. Dynamiczny rozwój firmy i związane z nim procesy rekrutacyjne wpłynęły na decyzję o znalezieniu nowej siedziby, która będzie stanowiła odpowiedź na potrzeby pracowników. C200 Office, którego deweloperem jest EURO STYL, charakteryzuje doskonała lokalizacja. Biurowiec jest położony w dobrze skomunikowanej, centralnej części Gdańska. Dodatkowo, budynek został zaprojektowany tak, aby umożliwić najemcom elastyczną i swobodną aranżację powierzchni. Jesteśmy przekonani, że bogata oferta i atuty C200 Office będą wspierać dynamiczny rozwój IHS Markit, a wyjątkowa jakość wykończenia powierzchni wyróżni firmę na rynku trójmiejskim – komentuje Marcin Faleńczyk, dyrektor trójmiejskiego oddziału JLL.

W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu firmę IHS Markit reprezentowali eksperci z JLL. Odpowiadali oni także za zarządzanie projektem aranżacji, opracowanym przez firmę Kreativa. W nowym biurze IHS Markit zainstalowano wykładziny Forbo: płytki dywanowe Tessera oraz LVT Allura Flex o wzorze drewna.

 


Andrzej Dostatni to sześciokrotny Mistrz Polski w Łyżwiarstwie Figurowym. Jest on także pierwszym w historii Olimpijczykiem z Ziemi Gdańskiej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Calgary. Po zakończeniu kariery łyżwiarskiej zajął się informatyką i w 1997 r. wraz z amerykańską firmą Primark otworzył biuro w Gdańsku.

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz