Proton Office

Echo sprzedaje kolejny biurowiec

Biurowiec Nobilis Business House
Biurowiec Nobilis Business House
Tym razem Echo Investment sprzedało biurowiec Nobilis. Kupującym był fundusz Catalyst Capital.

Biurowiec Nobilis Business House położony jest przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu. Budynek został oddany do użytku pod koniec 2016 r. Oferuje on 16 900 mkw. łącznej powierzchni najmu i jest obecnie w 75 proc. wynajęty (najemcami są Onet Group, City Space, PPG Deco, Smith & Nephew i centrum medyczne Synexus). Nobilis Business House został kupiony przez Catalyst Capital za 44 mln EUR. Catalyst Capital to europejska firma inwestycyjna i zarządzająca funduszami w sektorze nieruchomości.

To nasza pierwsza inwestycja do funduszu Catalyst Core Plus European Property Fund w Polsce. Pracujemy nad dodaniem do naszego portfela kolejnych nieruchomości w 2018 – powiedział Tomasz Doktór, dyrektor Catalyst Capital.

Fundusz Catalyst Capital zapłacił już pierwszą część ceny w wysokości 36 mln EUR. Rozliczenie pozostałej kwoty jest spodziewane w ciągu 12 miesięcy, po wykonaniu prac wykończeniowych oraz wynajęciu pozostałych 25 proc. powierzchni budynku. Obecnie wynajem znaczącej części wolnej powierzchni jest zabezpieczony listami intencyjnymi, a w sprawie pozostałej części prowadzone są zaawansowane negocjacje.

Fundusz Catalyst Core Plus kupuje bardzo atrakcyjny biurowiec, wynajęty dobrym firmom i generujący solidne, długoterminowe przychody. Wrocław, ze względu na dostępność wykształconych pracowników o zróżnicowanych specjalizacjach, należy do czołówki światowych centrów dla sektora usług wspólnych BPO/SSC. Nobilis jest dobrze zlokalizowany, świetnie zaprojektowany i wybudowany, dlatego udało się nam do niego zaprosić stabilnych i renomowanych najemców. Transakcja jest w pełni zgodna ze strategią rentownego wzrostu Echo Investment. Dziękujemy za zaufanie, jakie otrzymaliśmy od naszego partnera – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz