Proton Office

Przystanek mBank w Łodzi sprzedany

Przystanek mBank z lotu
Przystanek mBank z lotu
Ghelamco sfinalizowało transakcję sprzedaży kompleksu biurowego Przystanek mBank. Jej wartość wyniosła około 60 milionów euro. To jedna z największych tegorocznych transakcji na polskim rynku nieruchomości.

Spółki z grupy Ghelamco zawarły przyrzeczoną umowę sprzedaży udziałów spółki będącej właścicielem Przystanku mBank, ze specjalizującą się w transakcjach typu sale-leaseback i inwestycjach BTS firmą LCN Capital Partners, za pośrednictwem długoterminowego funduszu inwestycyjnego LCN European Fung II SLP z siedzibą w Luksemburgu. Jest to finalizacja umowy przedwstępnej, którą firmy zawarły w kwietniu br. 

Wartość transakcji wyniosła około 60 milionów euro. Spółkom z grupy Ghelamco w transakcji doradzali eksperci z JLL, zaś za doradztwo prawne odpowiadała kancelaria Greenberg Traurig. Sprzedany kompleks biurowy znajduje się w ścisłym centrum Łodzi. Oferuje on 24 000 mkw. powierzchni biurowej i jest w całości wynajęty przez Grupę mBank.

Sprzedaż Przystanku mBank to jedna z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości, jakie miały miejsce w 2017 roku. Jej wartość odzwierciedla bardzo duży potencjał Łodzi i rosnącą atrakcyjność tego miasta dla inwestorów – poza Warszawą jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków biurowych w Polsce. Obecnie nasza firma przygotowuje się do realizacji kolejnych dwóch dużych projektów biurowych, które powstaną w centrum Łodzi – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. 

Transakcja sprzedaży Przystanku mBank pokazuje utrzymującą się płynność głównych rynków biurowych poza Warszawą i ich atrakcyjność dla inwestorów. Nowoczesna nieruchomość, zlokalizowana w samym sercu miasta w ramach Nowego Centrum Łodzi, zabezpieczona długoterminową umową najmu, jest bardzo atrakcyjnym produktem inwestycyjnym – mówi Tomasz Puch, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, JLL.

Przystanek mBank to pierwszy projekt zrealizowany przez Ghelamco Poland w Łodzi. Kompleks w całości jest zajęty przez Grupę mBank. Umowa najmu została podpisana w grudniu 2015 r. na okres 12 lat i jest jedną z największych, jakie zawarto na polskim rynku biurowym w ostatnich latach. Inwestycję ukończono w ostatnim kwartale 2017 roku, a obecnie trwa przeprowadzka firmy mBank do swojej nowej siedziby. 

 

 

Biurowy kompleks zlokalizowany jest przy ul. Kilińskiego, czyli w sąsiedztwie zrewitalizowanego kompleksu EC1 i nowego dworca Łódź Fabryczna. W skład Przystanku mBank oprócz 6-kondygnacyjnego budynku biurowego wchodzi również zabytkowy pałacyk z oficyną. W ramach inwestycji powstał podziemny parking na ok. 180 miejsc postojowych oraz rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów.

 


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz