Giant

Wells Fargo kupuje biurowiec od HB Reavis

Biurowiec 33 King William Street
Wells Fargo finalizuje zakup biurowca 33 King William Street (dawniej 33 Central) od HB Reavis.

Spółka Wells Fargo & Company sfinalizowała zakup nieruchomości 33 King William Street (wcześniej znanej pod nazwą 33 Central) zlokalizowanej w londyńskim City. Sprzedającym była międzynarodowa grupa deweloperska HB Reavis. Warunki transakcji, w tym cena zakupu nieruchomości 33 King William Street nie zostały ujawniane. Biurowiec to pierwsza inwestycja Wells Fargo w nieruchomość poza terytorium Stanów Zjednoczonych. 

Biurowiec będzie służył jako siedziba spółki Wells Fargo w Londynie. Firma planuje upamiętnić swoją historię poprzez instalację w lobby recepcyjnym dyliżansu, który jest symbolem firmy. W budynku będzie pracować około 1200 pracowników, którzy obecnie działają w czterech różnych lokalizacjach na terenie miasta. Przeprowadzka odbędzie się etapami. 

Budynek 33 King William Street zlokalizowany jest w samym centrum londyńskiego City. Obiekt jest jednym z najlepiej skomunikowanych biurowców w centrum brytyjskiej stolicy. Budynek zaprojektowała brytyjska pracownia John Robertson Architects. 33 King William Street posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i oferuje 21 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A na 11 kondygnacjach. 

Biurowiec wyróżnia m.in. ogród położony na jego dachu, w którym znajduje się ponad 40 gatunków roślin i kwiatów charakterystycznych dla Wielkiej Brytanii. Został on zaprojektowany przez pracownię Townshend Landscape Architects. Z ogrodu roztacza się widok na Tamizę oraz panoramę Londynu .

Firma HB Reavis zakupiła działkę pod koniec 2013 r. i rozpoczęła budowę w połowie 2014 r. W lipcu 2016 r. spółka Wells Fargo podpisała umowę kupna 33 King William Street. Była to jedna z największych transakcji na londyńskim rynku nieruchomości biurowych w 2016 r. 

To dla nas przełomowy moment w kontekście obecności Wells Fargo na rynkach zagranicznych, ponieważ odzwierciedla on nasze zaangażowanie w Wielkiej Brytanii, która odpowiada za dużą część naszej działalności w regionie EMEA. Dzięki nowej siedzibie w Londynie Wells Fargo zyska lepsze warunki do obsługi klientów i skutecznego prowadzenia działalności na terenie Wielkiej Brytanii i całego regionu – mówi Frank Pizzo, dyrektor Wells Fargo w regionie EMEA.

 


1.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz