Kinnarps 01.06-30.06

Wells Fargo kupuje biurowiec od HB Reavis

Biurowiec 33 King William Street
Wells Fargo finalizuje zakup biurowca 33 King William Street (dawniej 33 Central) od HB Reavis.

Spółka Wells Fargo & Company sfinalizowała zakup nieruchomości 33 King William Street (wcześniej znanej pod nazwą 33 Central) zlokalizowanej w londyńskim City. Sprzedającym była międzynarodowa grupa deweloperska HB Reavis. Warunki transakcji, w tym cena zakupu nieruchomości 33 King William Street nie zostały ujawniane. Biurowiec to pierwsza inwestycja Wells Fargo w nieruchomość poza terytorium Stanów Zjednoczonych. 

Biurowiec będzie służył jako siedziba spółki Wells Fargo w Londynie. Firma planuje upamiętnić swoją historię poprzez instalację w lobby recepcyjnym dyliżansu, który jest symbolem firmy. W budynku będzie pracować około 1200 pracowników, którzy obecnie działają w czterech różnych lokalizacjach na terenie miasta. Przeprowadzka odbędzie się etapami. 

Budynek 33 King William Street zlokalizowany jest w samym centrum londyńskiego City. Obiekt jest jednym z najlepiej skomunikowanych biurowców w centrum brytyjskiej stolicy. Budynek zaprojektowała brytyjska pracownia John Robertson Architects. 33 King William Street posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i oferuje 21 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A na 11 kondygnacjach. 

Biurowiec wyróżnia m.in. ogród położony na jego dachu, w którym znajduje się ponad 40 gatunków roślin i kwiatów charakterystycznych dla Wielkiej Brytanii. Został on zaprojektowany przez pracownię Townshend Landscape Architects. Z ogrodu roztacza się widok na Tamizę oraz panoramę Londynu .

Firma HB Reavis zakupiła działkę pod koniec 2013 r. i rozpoczęła budowę w połowie 2014 r. W lipcu 2016 r. spółka Wells Fargo podpisała umowę kupna 33 King William Street. Była to jedna z największych transakcji na londyńskim rynku nieruchomości biurowych w 2016 r. 

To dla nas przełomowy moment w kontekście obecności Wells Fargo na rynkach zagranicznych, ponieważ odzwierciedla on nasze zaangażowanie w Wielkiej Brytanii, która odpowiada za dużą część naszej działalności w regionie EMEA. Dzięki nowej siedzibie w Londynie Wells Fargo zyska lepsze warunki do obsługi klientów i skutecznego prowadzenia działalności na terenie Wielkiej Brytanii i całego regionu – mówi Frank Pizzo, dyrektor Wells Fargo w regionie EMEA.

 


1.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz