Proton Office

120 innowacyjnych firm w Gdańsku

W pierwszym budynku Olivia Business Centre powstanie oddział AIP Business Link.

Współpracujemy z wieloma organizacjami skupiającymi przedsiębiorców na całym świecie, po to, aby firmy, które działają w ramach AIP BL mogły stać się drugim Skypem czy googlem… Mam nadzieje, że uda się nam stworzyć taką firmę właśnie w Gdańsku – mówi Mariusz Turski, wiceprezes Polska Przedsiębiorcza, której częścią jest projekt AIP Business Link.

W ramach Polski Przedsiębiorczej działają AIP BL, inwestujące w ok. 1000 polskich startup’ów i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości – europejska sieć, która zrzesza około 5 tys. przedsiębiorstw. Oferując swoim podmiotom wsparcie i szereg usług wspomagających oraz udostępniając im zaplecze konferencyjno-multimedialno-networkingowe, AIP BL ułatwia przedsiębiorcom rozwój i wejście na rynek. Sieć posiada również największy w Polsce fundusz typu Seed Venture, który zainwestował już w ok. 50 start-upów.

W skład centrum biznesowego Olivia Business Centre wejdą trzy budynki – ukończony już Olivia Gate, a także – Olivia Point i Olivia Tower. Na120 tys. m kw. powierzchni użytkowej powstaną biura, liczące 12 tys. mkw. punkty  handlowo-usługowe i dwupoziomowy parking. Na terenie kompleksu swoją działalność będzie prowadziło 120 innowacyjnych firm.

Kompleks zaprojektowało biuro architektoniczne Konior&Partners, zaś inwestorem jest Maciej Grabski, który współtworzył Wirtualną Polskę.


0.0
Tagi: fsa
Napisz pierwszy komentarz